Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Inspektorzy ITD skontrolowali autokar z dziećmi, który wypadł z drogi

Autokar przewożący dzieci wypadł z drogi. Nikomu nic poważnego się nie stało. Lubuscy inspektorzy ITD skontrolowali zapisy tachografu.

Dziś (30 maja) około godziny 8:30 autokar przewożący dzieci z województwa zachodniopomorskiego do Krakowa wypadł z drogi. Autokarem podróżowało 37 osób, w tym 29 dzieci. Wydarzyło się to na drodze ekspresowej S3 pomiędzy Świebodzinem i Sulechowem. Do szpitala trafiło troje dzieci oraz jedna osoba dorosła. Dzieci oraz opiekunowie, którzy nie wymagali hospitalizacji, przewieziono innym autokarem do Sulechowa. Tam miała zostać podjęta decyzja o kontynuowaniu wycieczki.

Na miejsce zdarzenia wezwano m.in. Inspekcję Transportu Drogowego. Inspektorzy przeprowadzili kontrolę przewozu drogowego, w tym czasu pracy kierowców. W wyniku kontroli stwierdzono nieprawidłowości związane z obsługą tachografu. Kierowca nie rejestrował swojej aktywności od chwili rozpoczęcia przewozu do przejazdu do Gorzowa Wlkp., przez około 4 godziny. Podróżował wówczas jako jeden z pasażerów. Autokar prowadził inny kierowca, który wysiadł w Gorzowie. Dopiero od tego miejsca autobus prowadził kierowca, który uczestniczył w zdarzeniu.

Taka praktyka jest często stosowana przez kierowców w celu niewykazania ich rzeczywistego czasu pracy. Za to naruszenie kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych, ponadto wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.wróć