Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Jechał zygzakiem po autostradzie

Kierowcy jadący autostradą A2 poinformowali kontrolujących inspektorów, że w ich kierunku jedzie zygzakiem tir. Inspektorzy szybko namierzyli podejrzany pojazd i zatrzymali go do kontroli. Informacje od innych kierowców potwierdziły się. Kierowca był kompletnie pijany, przysypiał za kierownicą. Najprawdopodobniej pił wódkę w czasie jazdy.

Inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp., którzy 20 maja 2019 r. wykonywali czynności kontrolne na autostradzie A2 zostali poinformowani o jadącej zygzakiem ciężarówce. Pojazd na holenderskich numerach rejestracyjnych poruszał się w kierunku granicy. Inspektorzy nakazali kierowcy zjazd na parking. Kierowca zaparkował na wjeździe na stację paliw utrudniając ruch innym pojazdom. Przez pewien czas kierowca nie otwierał drzwi do pojazdu. Po ich otwarciu inspektor wyczuł woń alkoholu i natychmiast wyjął kluczyk ze stacyjki. Przy siedzeniu kierowcy, znajdowała się półlitrowa butelka wódki.

Inspektor próbował przeprowadzić test trzeźwości jeszcze w kabinie ciężarówki, ale bezskutecznie ponieważ kierowca przysypiał. W związku z tym kierowcę przeprowadzono do radiowozu. Dopiero po trzech próbach udało się przeprowadzić badanie trzeźwości. Pierwsze badanie wykazało 0,98 mg/l (ok. 2 promile) alkoholu w wydychanym powietrzu, a drugie 1,04 mg/l (ok. 2,2 promila).

Na miejsce kontroli wezwano patrol Policji, który zajął się skrajnie nieodpowiedzialnym kierowcą. Pojazd natomiast został usunięty z drogi na parking strzeżony.wróć