Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Ważenie busów i pęknięta tarcza hamulcowa

We wtorek 12 lutego 2019 r. inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. prowadzili - wspólnie z Policją - działania kontrolne w ramach akcji "ważenie busów". Kontrole te prowadzono na drodze krajowej nr 29 w Krośnie Odrzańskim.

Łącznie skontrolowano 15 pojazdów. W wyniku tych kontroli stwierdzono 3 przeładowane pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony oraz jedną przeładowaną ciężarówkę 40-tonową. Zatrzymano również dwa dowody rejestracyjne niesprawnych pojazdów.

W tym samym czasie na drodze ekspresowej S3 (MOP Marwice Zachód) inny zespół kontrolny ITD zatrzymał ciężarówkę z niesprawnym układem hamulcowym. Kierowca wykonywał przewóz ładunku z Danii do Polski. Podczas kontroli stanu technicznego pojazdów stwierdzono usterkę układu hamulcowego zaklasyfikowaną jako niebezpieczna. Tarcza hamulcowa na prawym przednim kole osi kierowanej była pęknięta. Bezpośrednio za tym pęknięciem zgromadził się nalot rdzy świadczący o braku w tym miejscu kontaktu klocków hamulcowych z tarczą. W tym przypadku również zatrzymano dowód rejestracyjny tego pojazdu.wróć