Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Kontrole ITD z wykorzystaniem preselekcji i zestawów kontrolnych

W piątek 8 lutego 2019 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim na lubuskich drogach prowadzą działania kontrolne z wykorzystaniem urządzeń do preselekcyjnego ważenia pojazdów. Działania te ukierunkowane są głównie na pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony jadące od strony Niemiec.

Na efekty działań nie trzeba było długo czekać. Jeden z pierwszych skontrolowanych pojazdów dostawczych, zarejestrowany na Litwie, okazał się przeładowany. Pojazdem tym przewożono meble. Było ich około 700 kg za dużo. Na kierowcę nałożono mandat karny.

Ponadto jeden z kontrolowanych kierowców, który przewoził towary niebezpieczne, nie okazał do kontroli wymaganego dokumentu (wykresówki). Ten kierowca także został ukarany mandatem karnym.

Inspektorzy podczas tych działań wykorzystują również specjalistyczne zestawy do kontroli pojazdów i tachografów, które przeznaczone są do wykrywania urządzeń służących do fałszowania zapisów urządzeń rejestrujących.wróć