Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Nocne kontrole na lubuskich drogach

13 przeładowanych busów, dwie zbyt wysokie ciężarówki i nietrzeźwy kierowca używający magnesu, to efekty nocnych kontroli przeprowadzonych przez inspektorów WITD w Gorzowie Wlkp.

W nocy z 28 na 29 września 2018 r., na lubuskich odcinkach autostrady A2 i drogi krajowej nr 92 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. kontrolowali pojazdy nienormatywne. Do kontroli zatrzymywano pojazdy wskazane przez preselekcyjne systemy ważenia pojazdów, jako nienormatywne.

W wyniku kontroli ujawniono dwie zbyt wysokie ciężarówki i 13 przeładowanych pojazdów dostawczych. Stwierdzono również, że kierowca jednego z kontrolowanych pojazdów używał magnesu w celu nierejestrowania za pomocą tachografu swojej aktywności prowadzenia pojazdu. Dodatkowo okazało się, że kierowca ten prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało 0,53 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca przyznał inspektorom, że przed wyjazdem w trasę wypił 0,5 litra wódki. Nietrzeźwym kierowcą zajęli się policjanci wezwani na miejsce kontroli.

Kierowców, którzy popełnili wykroczenia, inspektorzy ukarali mandatami karnymi. A wobec przedsiębiorców wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Dwie zbyt wysokie ciężarówki zostały usunięte z drogi, a kierowcom przeładowanych pojazdów dostawczych zakazano dalszej jazdy do czasu rozładowania nadmiaru ładunku.wróć