Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Kontrola zezwoleń zagranicznych

We wtorek (13 sierpnia) inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili wzmożone kontrole ciężarówek wykorzystujących zezwolenia zagraniczne. Kontrole te prowadzono na autostradzie A2 będącej główną drogą tranzytową województwa lubuskiego.

Podczas tych działań skontrolowano łącznie 77 ciężarówek. Nie stwierdzono nieprawidłowości w zakresie wykorzystywania zezwoleń.

Zatrzymano natomiast kierowcę, który prowadził ciężarówkę po alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało u niego 0,37 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Zawiadomiono o tym Policję, która zatrzymała nietrzeźwego kierowcę.

Ponadto w jednym z pojazdów, w którym jechało dwóch kierowców, okazało się, że kierowcy włożyli do tachografu swoje karty kierowcy w nieodpowiednie sloty. Karta kierowcy prowadzącego pojazd była w slocie przeznaczonym na kartę kierowcy wypoczywającego, a karta kierowcy wypoczywającego była w slocie przeznaczonym na kartę kierowcy prowadzącego pojazd. Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi, a wobec przewoźnika drogowego zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.wróć