Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Kradziony z Niemiec zestaw pojazdów ujawniony przez lubuskich inspektorów.

18 października br. inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. podczas wykonywania czynności służbowych na lubuskim odcinku autostrady A2 ujawnili kradziony zestaw pojazdów (ciągnik marki DAF wraz z naczepą marki Schwarzmuller).

Zatrzymany zestaw pojazdów posiadał litewskie tablice rejestracyjne, natomiast kierowcą był obywatel Białorusi. Zestaw nie przewoził ładunku.

Podczas kontroli drogowej stwierdzono odłączony gps oraz zdemontowane urządzenie tollcollect , jak również brak karty kierowcy w tachografie i brak wypisu z licencji. Ponadto kierowca udzielał wymijających odpowiedzi odnośnie przejazdu w dniu kontroli m.in. nie potrafił dokładnie wskazać skąd wyruszył i dokąd się kieruje.

W wyniku analizy sporządzonego wydruku z tachografu stwierdzono również, że kontrolowany zestaw pojazdów winien mieć niemieckie tablice rejestracyjne, a po sprawdzeniu numerów VIN ciągnika i naczepy z okazanymi litewskimi dowodami rejestracyjnymi stwierdzono ich niezgodność.

W związku z podejrzeniem kradzieży kontrolowanego zestawu i posłużeniem się  tablicami  rejestracyjnymi od innych pojazdów, powiadomiono Policję w Sulęcinie, która po podjęciu stosownych czynności ustaliła,  iż cały zestaw figuruje  jako kradziony i poszukiwany na terenie Niemiec.wróć