Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Pijany pompował oponę na autostradzie

Pijany mężczyzna, który miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie, pompował oponę na pasie ruchu na autostradzie. Inspektorzy ITD przekazali go policji.

W poniedziałek (16 grudnia) lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili czynności kontrolne na autostradzie A2 w okolicach Punktu Poboru Opłat w Tarnawie Rzepińskiej. Po zakończeniu tych czynności, inspektorzy zjeżdżając z punktu kontroli zauważyli busa z włączonymi światłami awaryjnymi, który zatrzymał się na pasie ruchu przed bramkami przeznaczonymi do poboru opłat. W pojeździe było urwane lewe lusterko boczne, a w prawym przednim kole nie było powietrza. Karoseria z przodu pojazdu, z jego lewej strony, była wgnieciona i porysowana. Przy pojeździe znajdował się mężczyzna, który pompował oponę.
Inspektorzy postanowili mu pomóc, zabezpieczając miejsce postoju pojazdu. Okazało się jednak, że czuć od niego alkohol. Poddano go więc badaniu trzeźwości, które wykazało 2,37 promila alkoholu w organizmie.

Na miejsce zdarzenia wezwano policję, której przekazano pijanego mężczyznę. Inspektorzy zawiadomili również obsługę autostrady, która podjęła czynności mające na celu zabezpieczenie miejsca zdarzenia.wróć