Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

Kontrola przewozu odpadów

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali ciężarówki przewożące odpady na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Niektóre pojazdy były niesprawne, a jeden był przeładowany. Inspektorzy stwierdzili również inne naruszenia.

W poniedziałek (13 września 2021 r.) lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole pojazdów przewożących odpady po gorzowskich drogach. Inspektorzy skontrolowali 13 ciężarówek, którymi wywożone były odpady na wysypisko śmieci. Pięć pojazdów było niesprawnych, a jeden przeładowany. Inspektorzy stwierdzili m.in. wycieki płynów eksploatacyjnych, nadmierne luzy w układzie kierowniczym, brak amortyzatorów, niesprawne oświetlenie zewnętrzne i nadmiernie zużyte opony. Dowody rejestracyjne niesprawnych pojazdów zostały zatrzymane.

Jeden z kontrolowanych kierowców nie okazał do kontroli dokumentów potwierdzających posiadanie kwalifikacji zawodowych oraz badań lekarskich i psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy. Inny kierowca nie posiadał natomiast wypisu z zaświadczenia na przewozy drogowe na potrzeby własne. W jednym z pojazdów był uszkodzony tachograf. Za stwierdzone naruszenia kierowców ukarano mandatami, a wobec przedsiębiorców zostaną wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.wróć