Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

Przekroczył prędkość i nie zabezpieczył ładunku

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę, której kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość. Na dopuszczalnej 50-tce kierowca jechał z prędkością 86 km/h. Kontrola wykazała również inne nieprawidłowości.

Kontrolę przeprowadzono w środę (13 października 2021 r.) na ekspresowej „trójce” koło Gorzowa Wielkopolskiego. Kierowca przewoził paczkomaty z Opola do Kołobrzegu, Koszalina i Słupska. Kierowca został zatrzymany do kontroli, ponieważ przekroczył dopuszczalną prędkość. Na odcinku drogi, na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierowca jechał z prędkością 86 km/h. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, że przewożony ładunek nie był zabezpieczony przed przemieszczeniem. Przewożone elementy stały na paletach. Tylko część ładunku, ta znajdująca się z przodu naczepy, była przymocowana pasami transportowymi. Pozostała część ładunku nie była w ogóle zabezpieczone. Dodatkowo kierowca nie miał wypisu z licencji.

Kierowcę ukarano mandatami. Kierowca otrzymał również 6 punktów karnych za przekroczenie prędkości. Natomiast wobec przewoźnika drogowego zostanie wszczęte postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Przewóz mógł być kontynuowany po usunięciu wszystkich nieprawidłowości.wróć