Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

Rażące naruszenia przepisów o czasie pracy kierowców

Turecki kierowca wielokrotnie naruszył przepisy dotyczące czasu pracy. W jednym ze skontrolowanych dni czasu pracy prowadził pojazd przez ponad 18 godzin, a odpoczywał tylko około 1 godziny i 30 minut. Został on ukarany karą grzywny przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kara finansowa czeka również jego szefa.

W piątek (14 października 2022 r.), na ekspresowej „trójce” koło Zielonej Góry, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli turecką ciężarówkę, którą przewożono owoce z Turcji do Szwecji.

Podczas kontroli okazało się, że kierowca wielokrotnie naruszył przepisy dotyczące czasu pracy. Ujawniono 18 naruszeń. Najpoważniejsze to przekroczenie dziennego czasu prowadzenia pojazdu o 8 godzin i 19 minut. W tym dniu kierowca prowadził pojazd przez 18 godzin i 19 minut, a odpoczywał tylko przez 1 godzinę i 33 minuty, skracając wymagany odpoczynek dzienny o 7 godzin i 22 minuty.

Kierowcę ukarano mandatami karnymi. Kara finansowa czeka również przedsiębiorcę, wobec którego wszczęte zostało postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Grozi mu kara w wysokości 12 tysięcy złotych.wróć