Inspektorzy ITD przeprowadzili zajęcia lekcyjne w szkołach

W pierwszej połowie grudnia 2017 r. inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili zajęcia lekcyjne w szkołach kształcących w zawodzie kierowca-mechanik.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzili pierwsze zajęcia lekcyjne w szkołach kształcących w zawodzie kierowca-mechanik. Zajęcia te odbyły się w ramach wdrożonego przez Inspekcję Transportu Drogowego programu edukacyjnego mającego na celu szerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu i transporcie drogowym, a także przekazanie informacji dotyczących zakresu działania ITD.

Na terenie województwa lubuskiego, programem tym objęto trzy szkoły: Zespół Szkół Zawodowych PBO Sp. z o.o. w Zielonej Górze, Zespół Szkół Technicznych im. Stanisława Lema w Skwierzynie oraz Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych im. Mikołaja Kopernika w Gorzowie Wlkp.

Podczas tych zajęć inspektorzy omówili rolę i zadania Inspekcji Transportu Drogowego, regulacje prawne dotyczące transportu drogowego i czasu pracy kierowców. Ponadto inspektorzy przekazali uczniom "Poradnik dla kierowców w transporcie drogowym na 2017 r.", wydany przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego, będący zestawem odpowiedzi na najistotniejsze pytania związane z zasadami wykonywania przewozu drogowego osób i rzeczy.