Nielegalny transport odpadów

Inspektorzy ITD ujawnili nielegalny transport odpadów z Niemiec do Polski. Na miejsce wezwano Inspekcję Ochrony Środowiska i Policję. Pojazd wraz z ładunkiem usunięto na parking, a wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne.

26 stycznia 2018 r., na drodze ekspresowej S3 w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego, inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. zatrzymali do kontroli ciągnik samochodowy z naczepą, którym polski przedsiębiorca wykonywał niezarobkowy międzynarodowy przewóz drogowy z Niemiec do Polski. Podczas kontroli okazało się, że przewożona jest wełna mineralna, która pochodzi z rozbiórki obiektów magazynowych. Kierowca nie posiadał żadnych dokumentów na przewożony ładunek. Ponadto kierowca okazał do kontroli nieaktualny wypis z zaświadczenia na przewozy drogowe na potrzeby własne na międzynarodowy niezarobkowy przewóz drogowy rzeczy na potrzeby własne.

Jeszcze podczas kontroli wezwano na miejsce kontroli Inspekcję Ochrony Środowiska i Policję, w celu przeprowadzenia przez nich dalszych czynności w zakresie ich kompetencji.

Pojazd wraz z ładunkiem został usunięty na parking strzeżony a wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej.