Trzech nietrzeźwych kierowców ciężarówek

W przeciągu dwóch dni inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. ujawnili 3. kierowców ciągników samochodowych wraz z naczepami, którzy prowadzili je pod wpływem alkoholu. Jeden z nich przewoził towary niebezpieczne. Wszyscy zostali przekazani w ręce Policji.

Pierwszego nietrzeźwego kierowcę - obywatela Białorusi - zatrzymano 31 stycznia 2018 r. na autostradzie A2. W związku z wyczuwalną wonią alkoholu poddano go badaniu trzeźwości, które wykazało 0,15 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Następnego dnia, również na autostradzie A2, zatrzymano dwóch kolejnych nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich przewoził towary niebezpieczne zagrażające środowisku. Przewóz ten wykonywany był przez przewoźnika rosyjskiego. Badanie trzeźwości wykazało u tego kierowcy 0,13 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejny kierowca, posiadający obywatelstwo litewskie, okazał się "niechlubnym rekordzistą" spośród tych trzech kierowców. W wyniku badania trzeźwości stwierdzono 0,49 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo analiza zapisów tachografu wykazała, że kierowca skrócił dzienny czas odpoczynku, w związku z czym wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Ze względu na nie wpłacenia kaucji na poczet przewidywanej kary pojazd został usunięty na parking.

Wszyscy kierowcy zostali przekazani Policji w celu przeprowadzenia dalszych czynności.