2 wyłączniki 1 nietrzeźwy kierowca

W dniu 30.07.2018 r. na lubuskim odcinku autostrady A2 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzili działania kontrolne mające na celu ujawnienie manipulacji tachografów.


Do rutynowych kontroli zatrzymano 83 pojazdy, z czego szczegółowa kontrola 2 pojazdów wykazała, że do urządzenia rejestrującego podłączone są niedozwolone urządzenia zakłócające jego pracę. Instalowanie takich urządzeń ma na celu rejestrowanie przez tachograf danych o okresach aktywności kierowcy niezgodnych ze stanem faktycznym. Podczas gdy kierowca prowadzi pojazd tachograf rejestruje odpoczynek kierowcy i postój pojazdu.


Ponadto inspektorzy ze słubickiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim ujawnili nietrzeźwego kierowcę narodowości rosyjskiej. W trakcie prowadzonych czynności kontrolnych powstało uzasadnione podejrzenie w stosunku do kierowcy, że prowadzi pojazd po spożyciu alkoholu. W tym celu przeprowadzono badanie, które wykazało ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowca został przekazany funkcjonariuszom Policji celem prowadzenia dalszych czynności.