Pił piwo podczas jazdy i zasypiał za kierownicą

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. zapobiegli tragedii na drodze. Wyeliminowali z ruchu ukraińskiego kierowcę, który prowadząc ciężarówkę pił piwo i zasypiał za kierownicą.

Uwagę inspektora zwrócił pojazd dojeżdżający „zygzakiem” do punktu poboru opłat na lubuskim odcinku autostrady A2. Pojazd ten poruszał się w kierunku zachodniej granicy w niedzielę 26 sierpnia 2018 r. w czasie obowiązywania okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu dla ciężarówek na drogach.
Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że kierowca podczas jazdy pił piwo, zasypiając za kierownicą. Był on w takim stanie upojenia alkoholowego, że badanie trzeźwości alkomatem udało się przeprowadzić dopiero po kilku próbach. Badanie to wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu z tendencją wzrostową. Kierowca był tak spragniony, że prosił inspektorów o przyniesienie piwa z kabiny ciężarówki.
Na miejsce kontroli wezwano Policję. Podczas wykonywania czynności przez policjantów kierowca zaczął zachowywać się agresywnie, w związku z czym został skuty kajdankami.