Bezpieczny Autokar 2018

 

„BEZPIECZNY AUTOKAR” – KONTROLE

BezpiecznyAutokar

W czasie trwania ferii zimowych inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego
w Gorzowie Wlkp. będą kontrolowali autokary przewożące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Kontrole przeprowadzane będą w miejscu odjazdu autokaru  lub pod siedzibą Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego przy ul. Teatralnej 30 w Gorzowie Wlkp. (parking komunikacji zastępczej PKP).

Zasady zgłoszenia:

  • zgłoszenie powinno nastąpić z co najmniej 7 - dniowym wyprzedzeniem,
  • zgłoszenie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej, numer telefonu kontaktowego, wskazanie miejsca kontroli (miejsce i godzinę wyjazdu autokaru lub w przypadku kontroli autokaru pod siedzibą WITD w Gorzowie Wlkp. godzinę podjechania na wyznaczony punkt kontroli);

Kontrole odbywać będą się w dniach i godzinach pracy urzędu.

Zgłoszenia należy dokonać telefonicznie, pod numerem telefonu: 95 7 255 113, fax: 95 7 255 114 lub drogą mailową na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Jednocześnie informujemy, iż pod adresem:

https://bezpiecznyautobus.gov.pl/

Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło bezpłatny serwis, gdzie można samodzielnie sprawdzić podstawowe dane autokaru. Do tego celu wymagany jest jedynie numer rejestracyjny pojazdu.

Można uzyskać następujące informacje:

 

- czy autokar posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC i ważne obowiązkowe badanie techniczne;

- dane techniczne, takie jak dopuszczalna liczba miejsc czy masa pojazdu,

- stan licznika podczas ostatniego przeglądu technicznego,

- status rejestracji pojazdu.

Dane w serwisie pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów. 

Dwóch kierowców z czterema kartami kierowcy

Inspektorzy ITD zatrzymali ciężarówkę przystosowaną do przewozu żywych zwierząt, której kierowcy używali dodatkowych kart kierowcy i naruszali przepisy dotyczące czasu pracy kierowców. Kierowców ukarano mandatami karnymi a wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne.

Czytaj więcej...

Korzystał z cudzej karty kierowcy

11 stycznia 2018 r. na autostradzie A2, inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymał do kontroli ciężarówkę, której kierujący wielokrotnie naruszył przepisy o czasie pracy kierowców.

Czytaj więcej...

Kierowca ciężarówki miał ponad 0,5 promila

8 stycznia 2018 r., na drodze ekspresowej S3 w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego, inspektor zatrzymał do kontroli ciężarówkę, której kierujący był pod wpływem alkoholu.

Czytaj więcej...

Przewóz pasażerów "ponad stan".

04 stycznia br. w miejscowości Świebodzin Inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. pełniąc służbę wraz z Policjantem z Komendy Powiatowej Policji
w Świebodzinie zatrzymał do kontroli samochód marki VW.

Czytaj więcej...

Inspektorzy ITD przeprowadzili zajęcia lekcyjne w szkołach

W pierwszej połowie grudnia 2017 r. inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili zajęcia lekcyjne w szkołach kształcących w zawodzie kierowca-mechanik.

Czytaj więcej...

Wyłącznik tachografu obsługiwany pilotem

Inspektor ITD ujawnił kolejny przypadek niedozwolonej modyfikacji instalacji tachografu. Tym razem kierowca nielegalne urządzenie mógł obsługiwać za pomocą pilota. Kierowcę ukarano mandatem karnym, a wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne.

Czytaj więcej...

Z wyłączonym układem oczyszczania spalin

Inspektorzy ITD ujawnili kolejny przypadek ingerencji w układu emisji spalin. Dodatkowo okazało się, że kierowca przekroczył dwutygodniowy czas jazdy oraz skrócił odpoczynek tygodniowy.

Czytaj więcej...

Inspektorzy ITD w Zespole Szkół Samorządowych w Witnicy

W czwartek (7 grudnia 2017 r.) inspektorzy ITD przeprowadzili prelekcję w Zespole Szkół Samorządowych w Witnicy im. Mikołaja Kopernika. Jej głównym tematem była rola i zadania Inspekcji Transportu Drogowego.

Czytaj więcej...

Przejazd uznany za wykonywany bez zezwolenia

4 grudnia 2017 r., na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie (pow. świebodziński), inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. zatrzymali do kontroli ciągnik samochodowy z naczepą, którym rosyjski przewoźnik przewoził drewniane palety z Rosji do Belgii.

Czytaj więcej...

Wyłącznik w tachografie

Inspektorzy ITD ujawnili kolejny przypadek niedozwolonej modyfikacji instalacji tachografu.

Czytaj więcej...

Kolejna ingerencja w zapisy tachografu.

W dniu 29 listopada 2017 r. w godzinach porannych inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. wykonując czynności kontrolne na lubuskim odcinku autostrady A2 zatrzymali do kontroli zespół pojazdów należący do przewoźnika polskiego, którym wykonywany był przewóz chipsów z Polski do Niemiec.

Czytaj więcej...