Przeciążona oś pojazdu i nietrzeźwy kierowca

Podejrzenie przeciążenia osi napędowej pojazdu było przyczyną zatrzymania do kontroli ciężarówki, którą przewoźnik estoński wykonywał przewóz z Estonii do Francji. Kontrolę przeprowadził inspektor z lubuskiej ITD na drodze krajowej nr 92 w okolicach Wilkowa (powiat świebodziński), w poniedziałek 15 października 2018 r.

Czytaj więcej...

Spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego (2018-10-03)

W środę, 3 października 2018 r. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. odbyło się kolejne spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego przy Lubuskim Wojewódzkim Inspektorze Transportu Drogowego.

Czytaj więcej...

Nocne kontrole na lubuskich drogach

13 przeładowanych busów, dwie zbyt wysokie ciężarówki i nietrzeźwy kierowca używający magnesu, to efekty nocnych kontroli przeprowadzonych przez inspektorów WITD w Gorzowie Wlkp.

Czytaj więcej...

Ładunek był za szeroki

Zezwolenie kategorii VI na przejazd pojazdu nienormatywnego okazało się niewystarczające.

Czytaj więcej...

Inspektorzy ITD na Węgrzech

 Inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. uczestniczyli w międzynarodowych działaniach kontrolnych zorganizowanych pod patronatem Euro Contrôle Route (ECR), które odbyły się na Węgrzech.

Czytaj więcej...

Podziękowania z przedszkola

Podziekowania

Przewóz płyt stropowych bez zabezpieczenia

Kierowca posiadał pasy do mocowania ładunku, ale ich nie użył, bo jechał powoli i tylko kawałek.

Czytaj więcej...

Mały udaje dużego

Pojazd dostawczy, którym przewożono napoje alkoholowe był przeładowany o ponad 477%. Wcześniej był przeładowany jeszcze bardziej, tylko kierowca zdążył już wyładować część ładunku u jednego z odbiorców.

Czytaj więcej...

Przewóz mrożonej ryby po kielichu

Kierowca po spożyciu alkoholu przewoził mrożoną rybę przeładowanym pojazdem dostawczym.

Czytaj więcej...

Pił piwo podczas jazdy i zasypiał za kierownicą

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. zapobiegli tragedii na drodze. Wyeliminowali z ruchu ukraińskiego kierowcę, który prowadząc ciężarówkę pił piwo i zasypiał za kierownicą.

Czytaj więcej...

Dwa przeciążone ukraińskie busy

Dwa samochody ciężarowe o dmc 3,5 tony zarejestrowane w Ukrainie przewoziły zbyt dużo ładunku.

Czytaj więcej...

Kontrabanda niesprawnym tirem.

W dniu 7 sierpnia 2018 r. na lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzili działania kontrolne pod nazwą "Profil".

Czytaj więcej...