24 grudnia 2018 r. inspektorat będzie nieczynny

Informujemy, że w poniedziałek 24 grudnia 2018 r. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim będzie nieczynny.

W zamian inspektorat będzie otwarty w sobotę 15 grudnia.

Czytaj więcej...

Jazda bez tarczy hamulcowej

Kolejna ciężarówka z niesprawnym układem hamulcowym. Tym razem w jednym z kół naczepy nie było tarczy hamulcowej.

Czytaj więcej...

Pęknięta tarcza hamulcowa i zużyte opony

22 listopada 2018 r. inspektor z WITD w Gorzowie Wlkp., na drodze ekspresowej S3 w okolicach Skwierzyny, zatrzymał do kontroli samochód ciężarowy przewożący odpady. Pojazdem przewożono trociny z Murzynowa do Żar.

Czytaj więcej...

Trzy przypadki ingerencji w pracę tachografu

Podczas działań konolnych inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. ujawnili 3 przypadki ingerencji w pracę tachografu. Jeden kierowca używał dwóch kart kierowcy a w dwóch pojazdach stwierdzono podłączenie do tachografu niedozwolonego urządzenia przeznaczonego do fałszowania danych rejestrowanych przez tachograf.

Czytaj więcej...

Nieudana próba wielokrotnego wykorzystania zezwolenia

Kierowca białoruski próbował wielokrotnie wykorzystać jednorazowe zezwolenie. Skończyło się to m.in. unieważnieniem i zatrzymaniem zezwolenia oraz usunięciem pojazdu na parking strzeżony.

Czytaj więcej...

Przeciążona oś pojazdu i nietrzeźwy kierowca

Podejrzenie przeciążenia osi napędowej pojazdu było przyczyną zatrzymania do kontroli ciężarówki, którą przewoźnik estoński wykonywał przewóz z Estonii do Francji. Kontrolę przeprowadził inspektor z lubuskiej ITD na drodze krajowej nr 92 w okolicach Wilkowa (powiat świebodziński), w poniedziałek 15 października 2018 r.

Czytaj więcej...

Spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego (2018-10-03)

W środę, 3 października 2018 r. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. odbyło się kolejne spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego przy Lubuskim Wojewódzkim Inspektorze Transportu Drogowego.

Czytaj więcej...

Nocne kontrole na lubuskich drogach

13 przeładowanych busów, dwie zbyt wysokie ciężarówki i nietrzeźwy kierowca używający magnesu, to efekty nocnych kontroli przeprowadzonych przez inspektorów WITD w Gorzowie Wlkp.

Czytaj więcej...

Ładunek był za szeroki

Zezwolenie kategorii VI na przejazd pojazdu nienormatywnego okazało się niewystarczające.

Czytaj więcej...

Inspektorzy ITD na Węgrzech

 Inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. uczestniczyli w międzynarodowych działaniach kontrolnych zorganizowanych pod patronatem Euro Contrôle Route (ECR), które odbyły się na Węgrzech.

Czytaj więcej...

Podziękowania z przedszkola

Podziekowania

Przewóz płyt stropowych bez zabezpieczenia

Kierowca posiadał pasy do mocowania ładunku, ale ich nie użył, bo jechał powoli i tylko kawałek.

Czytaj więcej...