Autobus od ponad roku bez ważnych badań technicznych

W dniu 7 listopada 2016 r. inspektorzy z Oddziału Wydziału Inspekcji w Zielonej Górze skontrolowali autobus, który od ponad roku nie posiadał ważnych badań technicznych.

Czytaj więcej...

Spotkanie z uczniami Technikum Logistycznego (2016-10-28)

W dniu 28 października br. inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim odwiedził Regionalne Centrum Edukacji Ponadgimnazjalnej - Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kostrzynie nad Odrą.

Czytaj więcej...

Z ponad 2. promilami za kółkiem (2016-10-19)

W dniu 19 października 2016 roku ok godziny 11:00 na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Wilkowo (pow. świebodziński) zatrzymano kierowcę, który prowadził 40-tonowy zespół pojazdów w stanie nietrzeźwości.

Czytaj więcej...

Wielokrotne i rażące naruszenie przepisów socjalnych

W czwartek 13 października 2016 r. inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim podczas kontroli drogowej stwierdził wielokrotne i rażące naruszenie przepisów socjalnych przez jednego kierowcę.

Czytaj więcej...

Działania kontrolne "TRUCK-BUS" (2016-10-12)

W środę 12 października inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim włączyli się do ogólnopolskich działań pod kryptonimem TRUCK-BUS.

Czytaj więcej...

Wypadek drogowy (2016-10-03)

W poniedziałek, 3 października 2016 r. w godzinach porannych na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 z obwodnicą Świebodzina doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów członowych.

Czytaj więcej...

Awanse (2016-10-01)

Lubuski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego z dniem 1 października 2016 r. awansował na wyższe stanowiska służbowe następujących inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego:

Czytaj więcej...

Działania kontrolne "ALKOHOL I NARKOTYKI" (2016-09-26)

W poniedziałek 26 września inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim włączyli się do ogólnopolskich działań kontrolnych pod kryptonimem „ALKOHOL I NARKOTYKI”.

Czytaj więcej...

Jazda z emulatorem AdBlue (2016-09-20 i 21)

We wtorek 20 września 2016 r. około południa podczas kontroli drogowej inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim ujawnili emulator AdBlue zainstalowany w pojeździe.

Czytaj więcej...

Nieprawidłowości przy przewozie szybko psujących się artykułów żywnościowych (ATP)

Dnia 9 września 2016 r. podczas czynności kontrolnych wykonywanych na autostradzie A2 w okolicy Świecka inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim ujawnili nieprawidłowości dotyczące międzynarodowego przewozu drogowego szybko psujących się artykułów żywnościowych.

Czytaj więcej...

Kontrola autobusów dowożących dzieci i młodzież do szkół 2016

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” w okresie od 1 do 9 września 2016 r. przeprowadzili wzmożone kontrole autobusów, którymi dowożone są dzieci i młodzież do szkół na terenie województwa lubuskiego.

Czytaj więcej...

Niedozwolone urządzenie w tachografie (2016-09-07)

W dniu 7 września 2016 r. inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim podczas wykonywania czynności kontrolnych ujawnił podłączone do tachografu cyfrowego niedozwolone urządzenie ingerujące w jego pracę.

Czytaj więcej...