Działania kontrolne "TRUCK-BUS" (2017-03-20)

W poniedziałek 20 marca inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim kolejny raz w tym roku włączyli się do ogólnopolskich działań pod kryptonimem TRUCK-BUS.

Czytaj więcej...

Nie ustąpił pierwszeństwa dzieciom na przejściu dla pieszych – był nietrzeźwy

Do niebezpiecznej sytuacji mrożącej krew w żyłach doszło 8 marca 2016 r. w miejscowości Górzyca (powiat słubicki).

Czytaj więcej...

Podziękowanie Wojewody Lubuskiego za udział WITD w Gorzowie Wlkp. w zwalczaniu grypy ptaków

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas spotkania z przedstawicielami służb, straży i inspekcji zaangażowanych w zwalczenie zjadliwego wirusa grypy ptaków H5N8 w województwie lubuskim przekazał wyrazy wdzięczności wszystkim przedstawicielom za zaangażowanie oraz owocną współpracę w zwalczaniu grypy ptaków.

Czytaj więcej...

Ważenie elektrycznego autobusu

W dniu 1 marca br. na prośbę Pani Kanclerz Uniwersytetu Zielonogórskiego inspektor z WITD w Gorzowie Wlkp. dokonał pomiaru rzeczywistych nacisków na osie autobusu będącego własnością zielonogórskiej uczelni. Siedemnastomiejscowy autobus został zakupiony w ramach projektu Unii Europejskiej. Samochód został poddany modernizacji polegającej na wymianie silnika spalinowego na elektryczny, który pozwoli pokonać dystans dzielący Uniwersytet w Zielonej Górze i Uniwersytet Cotbus w Niemczech, z którym współpracuje zielonogórska uczelnia.

Czytaj więcej...

Wyłącznik tachografu

W dniu 15 lutego b.r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. zatrzymali do kontroli nieopodal miejscowości Wilkowo na drodze krajowej nr 92 zespół pojazdów, którym w imieniu litewskiego przewoźnika wykonywany był międzynarodowy transport drogowy rzeczy (cięte kwiaty) z Holandii do Rosji.

Czytaj więcej...

Kierował pojazdem nienormatywnym w stanie po użyciu alkoholu

W dniu 8 lutego 2017 r. na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie (pow. świebodziński) inspektor z WITD w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymał do kontroli pojazd nienormatywny, którym ukraiński przewoźnik wykonywał międzynarodowy transport drogowy.

Czytaj więcej...

"Bezpieczny autokar - ferie 2017" (2017-02-06)

W związku z trwającymi feriami zimowymi Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim w dniu 6 lutego 2017 r. na głównych szklakach komunikacyjnych województwa lubuskiego przeprowadził wzmożone kontrole autokarów przewożących dzieci i młodzież.

Czytaj więcej...

"Bezpieczny autokar - ferie 2017"

W związku z rozpoczynającymi się 30 stycznia 2017 r. feriami zimowymi w województwie lubuskim, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim podejmuje wzmożone działania kontrolne na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży wyjeżdżającej na wypoczynek zimowy.

Czytaj więcej...

Nocne kontrole na autostradzie A2

W nocy z 27 na 28 stycznia 2017 roku (piątek) inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. oraz Delegatury Północno - Zachodniej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego przeprowadzili działania kontrolne na lubuskim odcinku autostrady A-2. Kontrolowane były pojazdy wjeżdżające do kraju od granicy niemieckiej.

Czytaj więcej...

Kolejny przypadek stosowania emulatora AdBlue.

Inspektorzy ujawnili kolejny przypadek nielegalnego urządzenia – emulatora AdBlue.

Czytaj więcej...

Niemieckie media chwalą pracę Inspekcji Transportu Drogowego

Już od dłuższego czasu lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego skutecznie walczą z nielegalne stosowanymi urządzeniami służącymi do „oszukiwania” prawidłowej pracy układu emisji spalin powszechnie zwanymi emulatorami AdBlue, symulującymi dozowanie do paliwa roztworu mocznika (chociażby wyniki kontroli z dnia wczorajszego - czytaj)

Problemem oszustw skutkujących zanieczyszczaniem środowiska naturalnego, jak również przynoszących straty gospodarcze dla kraju zainteresowała się niemiecka telewizja ZDF, która wiedząc o skuteczności Inspekcji Transportu Drogowego w walce z tym procederem zwróciła się z prośbą o możliwość podejrzenia profesjonalistów w ich pracy. Poniżej link do wyemitowanego materiału:

https://www.zdf.de/dokumentation/zdfzoom/die-luege-vom-sauberen-lkw-102.html

 

Nieprawidłowości przy wykorzystaniu zezwolenia na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy.

W dniu 19 stycznia 2017 r.  inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim ujawnili przypadek nieprawidłowego wykorzystania przez przewoźnika z Białorusi zezwolenia na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy.

Czytaj więcej...