Kolejny przypadek braku świadectwa kierowcy

W dniu 5 sierpnia 2017 r. (sobota), w godzinach popołudniowych inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp., wykonując czynności kontrolne na drodze wojewódzkiej nr 132 w pobliżu miejscowości Nowiny Wielkie, zatrzymali do kontroli zespół pojazdów, którym w imieniu polskiego przewoźnika ukraiński kierowca wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy.

Czytaj więcej...

Brak miejsca na pokwitowaniu

W dniu 2 sierpnia 2017 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. pełniąc obowiązki kontrolne na drodze powiatowej koło miejscowości Gajec, zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy należący do przewoźnika krajowego. Kierujący przewoził na trasie Zielona Góra - Rzepin artykuły spożywcze. Zainteresowanie inspektorów wzbudził fakt, iż podczas wjazdu na punkt kontrolny zgasł silnik wytypowanego pojazdu.

Czytaj więcej...

Działania kontrolne "TRUCK-BUS" (2017-07-25)

We wtorek, 25 lipca inspektorzy z WITD w Gorzowie Wielkopolskim kolejny raz w tym roku włączyli się do ogólnopolskich działań pod kryptonimem TRUCK-BUS.

Czytaj więcej...

Nietrzeźwy kierowca pojazdu członowego

Podczas działań kontrolnych ukierunkowanych na wykrywanie manipulacji w tachografach ujawniono nietrzeźwego kierowcę pojazdu członowego.

Czytaj więcej...

Inne zastosowanie włącznika oświetlenia w kabinie pojazdu

13 lipca 2017 r. na drodze krajowej nr 92 w okolicach Wilkowa (pow. świebodziński) inspektorzy z Oddziału Wydziału Inspekcji w Zielonej Górze przeprowadzili kontrolę zespołu pojazdów, w którym zainstalowane było niedozwolone urządzenie wpływające na pracę tachografu.

Czytaj więcej...

Przewóz drewna dłużycowego

 5 lipca 2017 r. na drodze krajowej nr 22 w Dobiegniewie inspektorzy zatrzymali do kontroli zespół pojazdów, którym przewożono drewno dłużycowe. Podczas kontroli stanu technicznego pojazdów stwierdzono szereg nieprawidłowości, które skutkowały zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych pojazdu samochodowego i przyczepy, oraz zakazem kontynuowania przewozu.

Czytaj więcej...

3. miejsce ITD w zawodach drużynowych w wędkarstwie spławikowo-gruntowym

Drużyna ITD zajęła 3. miejsce w X Powiatowych Mistrzostwach Służb Mundurowych w Wędkarstwie Spławikowo-Gruntowym o Puchar Przechodni Starosty Słubickiego.

Czytaj więcej...

Nietrzeźwy kierowca przewoził grupę zuchów

Nietrzeźwy kierowca autokaru przewoził grupę zuchów na obóz wakacyjny.

Czytaj więcej...

Ujawnienie nielegalnego przekroczenia granicy podczas akcji "Bezpieczny autokar – wakacje 2017"

Podczas kontroli autokaru w ramach akcji „Bezpieczny autokar – wakacje 2017” ujawniono nielegalne przekroczenie granicy przez obywatela Algierii.

Czytaj więcej...

Pierwszy weekend wakacji 2017

W okresie od 23 do 25 czerwca 2017 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim włączyli się do ogólnopolskich działań kontrolnych pod kryptonimem „Pierwszy weekend wakacji”. Celem tych działań było zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym.

Czytaj więcej...

ITD na festynie edukacyjno-rekreacyjnym „Z NAMI BEZPIECZNIEJ”

20 czerwca 2017 r. na „Błoniach nad Wartą” w Gorzowie Wielkopolskim odbył się festyn edukacyjno-rekreacyjny dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych pod hasłem „Z NAMI BEZPIECZNIEJ”.

Czytaj więcej...

ITD na Święcie Solan

17 czerwca 2017 r. inspektorzy z OWI w Zielonej Górze uczestniczyli w pokazie służb mundurowych, który odbył się w Nowej Soli w ramach obchodów Święta Solan.

Czytaj więcej...