Ważna informacja dla przewoźników - zakazy ruchu pojazdów ŚDM

W związku z uroczystymi obchodami Światowych Dni Młodzieży, Wojewoda Śląski opublikował rozporządzenie nr 1/16 w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przewozu towarów niebezpiecznych oraz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów - po drogach na obszarze województwa śląskiego - w dniu 28 lipca 2016 r. w godzinach od 04:00 do 16:00.

Czytaj więcej...

Udział ITD w „OGÓLNOPOLSKICH DNIACH NATO – RAZEM z NATO”

W dniach 8 i 9 lipca 2016 r. (piątek i sobota) na Placu Grunwaldzkim w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się „OGÓLNOPOLSKIE DNI NATO – RAZEM z NATO”.

Czytaj więcej...

Pierwszy weekend wakacji 2016

W dniach od 24 do 26 czerwca 2016 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim włączyli się do ogólnopolskich działań kontrolnych pod kryptonimem „Pierwszy weekend wakacji”.

Czytaj więcej...

Nietrzeźwy kierowca recydywista (2016-06-26)

W niedzielę 26 czerwca 2016 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim podczas wykonywania czynności kontrolnych na lubuskim odcinku autostrady A2 ujawnili kierującego pojazdem członowym pod wpływem alkoholu.

Czytaj więcej...

Inspektorzy ITD uczestniczyli w ćwiczeniach ratowniczych

Dnia 22 czerwca 2016 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim uczestniczyli w ćwiczeniach ratowniczych zorganizowanych przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Czytaj więcej...

Spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego przy Lubuskim Wojewódzkim Inspektorze Transportu Drogowego (2016-06-22)

W dniu 22 czerwca 2016 r. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. odbyło się spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego przy Lubuskim Wojewódzkim Inspektorze Transportu Drogowego.

Czytaj więcej...

Nietrzeźwy "na magnesie"

W dniu 9 czerwca b.r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp., po zakończeniu czynności kontrolnych na drodze krajowej nr 92 w powiecie świebodzińskim, zjeżdżając do siedziby oddziału, zatrzymali do kontroli kierowcę ciągnika siodłowego wraz z naczepą, którego sposób poruszania się po drodze sugerował, iż kierujący może być pod wpływem alkoholu.

Czytaj więcej...

Kolejny przeładowany dostawczak (2016-06-06)

W dniu 6 czerwca 2016 r.  inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim wspólnie z funkcjonariuszem Policji z WRD KPP w Świebodzinie prowadzili kontrole na drodze krajowej nr 92 na terenie powiatu świebodzińskiego, ukierunkowane na sprawdzenie masy pojazdów z wykorzystaniem wagi preselekcyjnej.

Czytaj więcej...

Ujawnienie skradzionych pojazdów (2016-06-03)

W piątek 3 czerwca 2016 r. około godz. 19:10 inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim podczas wykonywania czynności kontrolnych na lubuskim odcinku autostrady A2 (pow. sulęciński) zatrzymał do kontroli pojazd członowy, którym przewoźnik litewski wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Belgii na Litwę.

Czytaj więcej...

Dwaj nietrzeźwi kierowcy (2016-06-01)

Dnia 1 czerwca 2016 r. inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim podczas wykonywania czynności kontrolnych w Krośnie Odrzańskim ujawnił kierującego pojazdem członowym przewożącym towary niebezpieczne (UN 1202) po spożyciu alkoholu.

Czytaj więcej...

Przeładowany dostawczak (2016-06-01)

W dniu 1 czerwca 2016 r.  inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim wspólnie z funkcjonariuszem Policji z WRD KPP w Świebodzinie prowadzili kontrole na drodze krajowej nr 92 na terenie powiatu świebodzińskiego, ukierunkowane na sprawdzenie masy pojazdów z wykorzystaniem wagi preselekcyjnej.

Czytaj więcej...

Działania kontrolne "ALKOHOL I NARKOTYKI" (2016-05-25)

W środę 25 maja inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim włączyli się do ogólnopolskich działań kontrolnych pod kryptonimem „ALKOHOL I NARKOTYKI”.

Czytaj więcej...