Działania kontrolne "TRUCK-BUS" (2016-04-08)

 W piątek 8 kwietnia inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim włączyli się do ogólnopolskich działań pod kryptonimem TRUCK-BUS.

Czytaj więcej...

Kolejny przeładowany „dostawczak” (2016-04-07)

Dnia 7 kwietnia 2016 r. Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim prowadzili kontrole na drodze krajowej nr 92 ukierunkowane na sprawdzenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdów z wykorzystaniem wagi preselekcyjnej.

Czytaj więcej...

Spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego przy Lubuskim Wojewódzkim Inspektorze Transportu Drogowego

W dniu 06.04.2016 r. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. odbyło się spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego przy Lubuskim Wojewódzkim Inspektorze Transportu Drogowego.

Czytaj więcej...

Ingerencja w pracę tachografu (2016-04-04)

W poniedziałek 4 kwietnia 2016 r. inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim ujawnił kolejny przypadek ingerencji w pracę tachografu przy wykorzystaniu magnesu.

Czytaj więcej...

Nietrzeźwy kierowca pojazdu członowego (2016-04-02)

W dniu 2 kwietnia 2016 r. na lubuskim odcinku autostrady A2 ujawniono kolejnego nietrzeźwego kierowcę pojazdu członowego.

Czytaj więcej...

Jazda na magnesie (2016-03-31)

W dniu 31 marca inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim wykonując czynności kontrolne na lubuskim odcinku autostrady A2  zatrzymali do kontroli pojazd członowy, który został wytypowany do kontroli przy pomocy preselekcyjnego systemu ważenia pojazdów jako pojazd przypuszczalnie przeciążony.

Czytaj więcej...

Kolejne nocne działania na autostradzie A2

W nocy z 25 na 26 marca (piątek) inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. oraz Delegatury Północno - Zachodniej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego przeprowadzili działania kontrolne na lubuskim odcinku autostrady A-2. Kontrolowane były pojazdy wjeżdżające do kraju od granicy niemieckiej.

Czytaj więcej...

Nietrzeźwy kierowca autobusu

W dniu 24 marca b.r. o godz. 11:45 na lubuskim odcinku autostrady A2, inspektor Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. zatrzymała do kontroli autobus polskiego przewoźnika, którym był wykonywany przejazd po pasażerów z Warszawy do Amsterdamu.

Czytaj więcej...

Wypadek pojazdu przewożącego zwierzęta

W dniu 21 marca 2016 r. na drodze krajowej nr 3 w okolicach Raculi doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył pojazd członowy przewożący 36 krów do rzeźni. Pojazd ten jadąc w kierunku Nowej Soli przewrócił się na bok.

Czytaj więcej...

Przeładowany pojazd o dmc 3,5 t

W dniu 14 marca 2016 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim wykonujący czynności kontrolne na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie (pow. świebodziński) zatrzymali przeciążony pojazd dostawczy.

Czytaj więcej...

Przeciążony pojazd przewożący osoby

W dniu 11 marca inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim wykonując czynności kontrolne na lubuskim odcinku autostrady A2 zatrzymali do kontroli przeciążony pojazd samochodowy, którym przewożono osoby z Polski do Anglii.

Pojazd został wytypowany do kontroli przy pomocy preselekcyjnego systemu ważenia pojazdów jako pojazd przypuszczalnie przeciążony. Podczas kontroli ustalono, że pojazd ten posiada dopuszczalną masę całkowitą 3500 kg i jest przystosowany do przewozu 8 osób. Pomimo to w pojeździe znajdowało się 9 osób.

Pojazd, w związku z podejrzeniem jego przeciążenia, poddano kontroli ważenia w wyniku czego stwierdzono, iż masa pojazdu wraz z przewożonymi osobami i ich bagażem wyniosła 4900 kg, tj. o 1400 kg ponad dopuszczalną wartość.

Ze względu na ujawnione nieprawidłowości kierowcę ukarano mandatem karnym oraz zakazano mu dalszej jazdy do czasu doprowadzenia pojazdu do stanu normatywnego. 

 

 

Kontrola taksówek w Słubicach

 W dniu 10 marca 2016 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach oraz kontrolerami z Słubickiego Urzędu Skarbowego wzięli udział w działaniach ukierunkowanych na przewozy osób taksówkami na terenie miasta Słubice.

W ramach tych działań kontrolowano taksówki jadące drogą krajową nr 29 z mostu granicznego w kierunku bazaru oraz te znajdujące się na postoju taksówek przy bazarze.

Ogółem skontrolowano 11 taksówek. W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami w zakresie stanu technicznego pojazdów zatrzymano 2 dowody rejestracyjne a na kierujących pojazdami nałożono mandaty karne. Dodatkowo podczas jednej z kontroli na postoju  taksówek przy bazarze kierujący pojazdem nie posiadał aktualnego świadectwa legalizacji ponownej taksometru. Uczestniczący w działaniach kontrolerzy z Urzędu Skarbowego przejęli sprawę celem dalszego wyjaśnienia.