"Gra" w TRZY karty.

W dniu 2 sierpnia 2018 roku, w miejscowości Nowiny Wielkie – droga wojewódzka nr 132 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili kontrolę drogową pojazdu ciężarowego, należącego do polskiego przewoźnika, przewożącego artykuły spożywcze z Gliwic przez Kostrzyn nad Odrą do Gorzowa Wlkp.

Czytaj więcej...

2 wyłączniki 1 nietrzeźwy kierowca

W dniu 30.07.2018 r. na lubuskim odcinku autostrady A2 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzili działania kontrolne mające na celu ujawnienie manipulacji tachografów.

Czytaj więcej...

Kontrole w ramach akcji "Bezpieczny autokar - wakacje 2018"

Inspektorzy ITD wspólnie z funkcjonariuszami innych służb kontrolnych kontrolowali autokary przewożące dzieci i młodzież. Kierowcy byli trzeźwi. Jeden autobus nie miał ważnych badań technicznych.

Czytaj więcej...

Wyłącznik tachografu, jazda bez karty kierowcy i emulator Adblue

Jeden kierowca używał wyłącznika tachografu i prowadził pojazd bez karty kierowcy. Inny kierowca używał emulatora Adblue. Obaj naruszyli przepisy o czasie pracy kierowcy i obaj zostali ukarani kilkunastoma mandatami karnymi. Wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Czytaj więcej...

Spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego (2018-07-04)

W środę, 4 lipca 2018 r. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. odbyło się kolejne spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego przy Lubuskim Wojewódzkim Inspektorze Transportu Drogowego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele środowiska przewoźników drogowych osób i rzeczy, oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. Była to kolejna okazja dla przedstawicieli organizacji zrzeszających przewoźników drogowych do wyrażania opinii w sprawach istotnych z punktu widzenia działalności Inspekcji Transportu Drogowego.

Czytaj więcej...

Długa lista naruszeń

Inspektorzy ITD, którzy 29 czerwca 2018 r. kontrolowali ciężarówki na autostradzie A2, podczas jednej kontroli nałożyli na kierowców aż 26 mandatów karnych oraz wszczęli postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej wobec przewoźnika drogowego.

Czytaj więcej...

Fatalny stan techniczny

Inspektor ITD zatrzymał ciężarówkę, której stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Zatrzymano dowody rejestracyjne oraz ukarano mandatami karnymi kierowcę i właściciela pojazdu.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie akcji "Bezpieczny autokar - wakacje 2018"

Wraz z początkiem wakacji inspektorzy ITD rozpoczęli wzmożone kontrole autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Podczas tych kontroli zatrzymano również "VIP-Busa", którym na sofie jechali dwaj młodzi mężczyźni.

Czytaj więcej...

Działania "Wyłącznik"

W poniedziałkowe przedpołudnie na Autostradzie A2 można było zobaczyć większą niż zazwyczaj liczbę inspektorów. To efekt kolejnych działań Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. w zwalczaniu „transportowej patologii” polegającej na stosowaniu różnego rodzaju wyłączników tachografów.

Czytaj więcej...

Łotewski kierowca na podwójnym gazie

Nietrzeźwego kierowcę ujawnili inspektorzy z zielonogórskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim.

Czytaj więcej...

"Z nami bezpieczniej"

Na błoniach nad Wartą w Gorzowie Wlkp. odbył się festyn edukacyjno-rekreacyjny "Z nami bezpieczniej" pod patronatem Wojewody Lubuskiego, w którym uczestniczyli m.in. inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

Czytaj więcej...

Przełamany na pół

Inspektor ITD zatrzymał pojazd dostawczy z pękniętą ramą pojazdu. Pojazd był bez ładunku, ale jego stan wskazywał na to, że nie jedno już przewiózł.

Czytaj więcej...