Ładunek był za szeroki

Zezwolenie kategorii VI na przejazd pojazdu nienormatywnego okazało się niewystarczające.

Czytaj więcej...

Inspektorzy ITD na Węgrzech

 Inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. uczestniczyli w międzynarodowych działaniach kontrolnych zorganizowanych pod patronatem Euro Contrôle Route (ECR), które odbyły się na Węgrzech.

Czytaj więcej...

Podziękowania z przedszkola

Podziekowania

Przewóz płyt stropowych bez zabezpieczenia

Kierowca posiadał pasy do mocowania ładunku, ale ich nie użył, bo jechał powoli i tylko kawałek.

Czytaj więcej...

Mały udaje dużego

Pojazd dostawczy, którym przewożono napoje alkoholowe był przeładowany o ponad 477%. Wcześniej był przeładowany jeszcze bardziej, tylko kierowca zdążył już wyładować część ładunku u jednego z odbiorców.

Czytaj więcej...

Przewóz mrożonej ryby po kielichu

Kierowca po spożyciu alkoholu przewoził mrożoną rybę przeładowanym pojazdem dostawczym.

Czytaj więcej...

Pił piwo podczas jazdy i zasypiał za kierownicą

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. zapobiegli tragedii na drodze. Wyeliminowali z ruchu ukraińskiego kierowcę, który prowadząc ciężarówkę pił piwo i zasypiał za kierownicą.

Czytaj więcej...

Dwa przeciążone ukraińskie busy

Dwa samochody ciężarowe o dmc 3,5 tony zarejestrowane w Ukrainie przewoziły zbyt dużo ładunku.

Czytaj więcej...

Kontrabanda niesprawnym tirem.

W dniu 7 sierpnia 2018 r. na lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzili działania kontrolne pod nazwą "Profil".

Czytaj więcej...

"Gra" w TRZY karty.

W dniu 2 sierpnia 2018 roku, w miejscowości Nowiny Wielkie – droga wojewódzka nr 132 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili kontrolę drogową pojazdu ciężarowego, należącego do polskiego przewoźnika, przewożącego artykuły spożywcze z Gliwic przez Kostrzyn nad Odrą do Gorzowa Wlkp.

Czytaj więcej...

2 wyłączniki 1 nietrzeźwy kierowca

W dniu 30.07.2018 r. na lubuskim odcinku autostrady A2 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzili działania kontrolne mające na celu ujawnienie manipulacji tachografów.

Czytaj więcej...

Kontrole w ramach akcji "Bezpieczny autokar - wakacje 2018"

Inspektorzy ITD wspólnie z funkcjonariuszami innych służb kontrolnych kontrolowali autokary przewożące dzieci i młodzież. Kierowcy byli trzeźwi. Jeden autobus nie miał ważnych badań technicznych.

Czytaj więcej...