Inspektorzy ITD ujawnili 3 kolejne wyłączniki tachografu.

W przeciągu dwóch dni inspektorzy z słubickiego oddziału WITD w Gorzowie Wlkp. ujawnili 3 kolejne przypadki niedozwolonej modyfikacji instalacji tachografu.

Czytaj więcej...

Przewóz utraconych pojazdów

9 kwietnia 2018 r. inspektor z WITD w Gorzowie Wlkp. podczas wykonywania czynności kontrolnych na lubuskim odcinku autostrady A2 zatrzymał do kontroli ciężarówkę, którą litewski przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Anglii do Litwy.

Czytaj więcej...

Wielkanoc 2018

Życzenia Wielkanocne

Wielkanoc2018

Czytaj więcej...

"WAGA CIĘŻKA" przewóz części do silnika statku morskiego

We wtorek 27 marca 2018 r.  inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp., na autostradzie A2 w okolicach Świecka, zatrzymali do kontroli pojazd członowy, który został wskazany przez system preselekcji ważenia pojazdów jako znacznie przeciążony.

Czytaj więcej...

Kontrola autobusów szkolnych

W minionym tygodniu (od 12 do 16 marca 2018 r.), po zakończeniu ferii zimowych na terenie województwa lubuskiego, inspektorzy WITD w Gorzowie Wlkp., przeprowadzili wzmożone kontrole autobusów, którymi dowożone są dzieci do szkół. Podczas tego tygodnia inspektorzy skontrolowali 30 takich autobusów.  Tylko w jednym z nich stwierdzono nieprawidłowości w zakresie stanu technicznego. W pojeździe tym był niesprawny mechanizm blokady drzwi. Z tego powodu zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu i zakazano kierowcy przewozu osób tym pojazdem do czasu jego naprawy.

Czytaj więcej...

Udział ITD w konferencji "Szkoła branżowa - szkoła niezawodna. Inwestuj w zawód"

W piątek 16 marca 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych PBO w Zielonej Górze odbyła się konferencja pn. "Szkoła branżowa - szkoła niezawodna. Inwestuj w zawód". Jej głównym celem była promocja szkolnictwa zawodowego i przybliżenie zmian w kształceniu zawodowym - w tym znaczenie zawodu kierowcy-mechanika na współczesnym rynku pracy.

Czytaj więcej...

Kierowca ciężarówki miał prawie 4 promile

20 marca 2018 r. na autostradzie A2 inspektor zatrzymał do kontroli ciężarówkę, której kierujący był pod wpływem alkoholu.

Czytaj więcej...

Informacja o zbędnych składnikach rzeczowych majątku ruchomego

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim informuje, że poniżej wyszczególnione pojazdy samochodowe zakwalifikowano do kategorii majątku zbędnego z przeznaczeniem do nieodpłatnego przekazania innej jednostce lub jednostce samorządu terytorialnego bez zastrzeżenia obowiązku zwrotu.

Czytaj więcej...

Załoga dwuosobowa z trzema kartami kierowcy

Inspektor ITD zatrzymał ciężarówkę przystosowaną do przewozu żywych zwierząt, której kierowcy używali dodatkowej karty kierowcy i naruszali przepisy dotyczące czasu pracy kierowców. Kierowców ukarano mandatami karnymi a wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne.

Czytaj więcej...

Działania "Alkohol i Narkotyki/Trzeźwy TIR".

8 marca 2018 r. inspektorzy ITD uczestniczyli w działaniach "Alkohol i Narkotyki/Trzeźwy TIR". Podczas tych działań inspektorzy zatrzymali jednego kierowcę ciężarówki, który był nietrzeźwy.

Czytaj więcej...

Kolejne trzy wyłączniki tachografu w litewskich pojazdach

Inspektor ITD ujawnił 3 kolejne wyłączniki tachografu w litewskich pojazdach. Kierowców ukarano mandatami karnymi, a wobec przewoźników drogowych wszczęto postępowania administracyjne.

Czytaj więcej...

Zwrot odpadów nielegalnie wwiezionych do Polski

Odpady, których nielegalny wwóz do Polski ujawnili inspektorzy ITD, zostały zwrócone do Niemiec.

Czytaj więcej...