Inspektorzy wykryli trzy kolejne wyłączniki tachografów i dwa emulatory AdBlue

W trakcie trzech dni inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. ujawnili 3 następne przypadki niedozwolonej modyfikacji instalacji tachografu.

Czytaj więcej...

Przeładowany dostawczak

17 maja 2018 r. inspektorzy z słubickiego oddziału WITD w Gorzowie Wlkp., na autostradzie A2, prowadzili kontrole ukierunkowane na sprawdzenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdów. Inspektorzy podczas tych kontroli wykorzystywali system preselekcji ważenia pojazdów.

Czytaj więcej...

Bez jednego koła

Inspektor ITD zatrzymał ciężarówkę, która nie miała jednego koła.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy bez zezwolenia

16 maja 2018 r. na drodze krajowej nr 92, inspektorzy z słubickiego oddziału WITD w Gorzowie Wlkp. ujawnili przypadek nieprawidłowego wykorzystywania zezwolenia na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy.

Czytaj więcej...

Inspektorzy ITD wezwani na miejsce wypadku

27 kwietnia 2018 roku w godzinach porannych na lubuskim odcinku autostrady A2 doszło do groźnego wypadku, w którym uczestniczył samochód osobowy i ciężarówka. W wyniku zderzenia osobówka przewróciła się na dach a ciężarówka przewróciła się na bok w poprzek jezdni blokując cały ruch w kierunku Poznania. W wyniku wypadku jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala.

Czytaj więcej...

30 przeładowanych dostawczaków

17 i 18 kwietnia 2018 r., na lubuskim odcinku autostrady A2, inspektorzy z słubickiego oddziału WITD w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili wzmożone kontrole samochodów dostawczych w zakresie ich masy rzeczywistej.

Czytaj więcej...

ITD na święcie 15 batalionu Ułanów Poznańskich

Inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. uczestniczyli w akcji promocyjnej z okazji święta 15 batalionu Ułanów Poznańskich.

Czytaj więcej...

Rażące naruszenia norm czasu pracy kierowców

Inspektor ITD ujawnił rażące naruszenia przepisów socjalnych w transporcie drogowym. Kierowca przekroczył maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez przerwy o prawie 10 godzin i maksymalny dzienny czas prowadzenia pojazdu o ponad 12 godzin.

Czytaj więcej...

Inspektorzy ITD ujawnili 3 kolejne wyłączniki tachografu.

W przeciągu dwóch dni inspektorzy z słubickiego oddziału WITD w Gorzowie Wlkp. ujawnili 3 kolejne przypadki niedozwolonej modyfikacji instalacji tachografu.

Czytaj więcej...

Przewóz utraconych pojazdów

9 kwietnia 2018 r. inspektor z WITD w Gorzowie Wlkp. podczas wykonywania czynności kontrolnych na lubuskim odcinku autostrady A2 zatrzymał do kontroli ciężarówkę, którą litewski przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Anglii do Litwy.

Czytaj więcej...

Wielkanoc 2018

Życzenia Wielkanocne

Wielkanoc2018

Czytaj więcej...

"WAGA CIĘŻKA" przewóz części do silnika statku morskiego

We wtorek 27 marca 2018 r.  inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp., na autostradzie A2 w okolicach Świecka, zatrzymali do kontroli pojazd członowy, który został wskazany przez system preselekcji ważenia pojazdów jako znacznie przeciążony.

Czytaj więcej...