Spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego przy Lubuskim Wojewódzkim Inspektorze Transportu Drogowego (2017-04-26)

W dniu 26.04.2017 r. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. odbyło się kolejne spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego przy Lubuskim Wojewódzkim Inspektorze Transportu Drogowego.

Czytaj więcej...

"Doposażony" DAF

W dniu 19 kwietnia b.r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. w okolicach miejcowości Wilkowo na drodze krajowej nr 92 zatrzymali do kontroli zespół pojazdów (ciągnik i naczepa), którym w imieniu rosyjskiego przewoźnika podwójna załoga białoruskich kierowców wykonywała międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Belgii do Rosji.

Czytaj więcej...

Działania kontrolne "Bezpieczny weekend" (Wielkanoc 2017)

W okresie od 14 do 17 kwietnia inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim włączyli się do ogólnopolskich działań pod kryptonimem „Bezpieczny weekend”, których celem było zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym w okresie Świąt Wielkanocnych.

Czytaj więcej...

Niezabezpieczony ładunek i pojazd w fatalnym stanie technicznym.

W dniu 6 kwietnia 2017 roku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim podczas przejazdu na punkt kontrolny zatrzymali w Jeninie pojazd ciężarowy, którym kierowca przewoził niezabezpieczony ładunek, w związku z czym ukarano go mandatem karnym w wysokości 300 złotych.

Czytaj więcej...

Przewóz z opuszczoną windą załadowczą

W dniu 28 marca 2017 roku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim podczas prowadzenia czynności kontrolnych na drodze krajowej nr 31 w okolicach Kostrzyna nad Odrą zatrzymali do kontroli samochód, którego kierowca pomimo awarii windy załadowczej postanowił kontynuować jazdę.

Czytaj więcej...

Działania kontrolne "TRUCK-BUS" (2017-03-20)

W poniedziałek 20 marca inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim kolejny raz w tym roku włączyli się do ogólnopolskich działań pod kryptonimem TRUCK-BUS.

Czytaj więcej...

Nie ustąpił pierwszeństwa dzieciom na przejściu dla pieszych – był nietrzeźwy

Do niebezpiecznej sytuacji mrożącej krew w żyłach doszło 8 marca 2016 r. w miejscowości Górzyca (powiat słubicki).

Czytaj więcej...

Podziękowanie Wojewody Lubuskiego za udział WITD w Gorzowie Wlkp. w zwalczaniu grypy ptaków

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas spotkania z przedstawicielami służb, straży i inspekcji zaangażowanych w zwalczenie zjadliwego wirusa grypy ptaków H5N8 w województwie lubuskim przekazał wyrazy wdzięczności wszystkim przedstawicielom za zaangażowanie oraz owocną współpracę w zwalczaniu grypy ptaków.

Czytaj więcej...

Ważenie elektrycznego autobusu

W dniu 1 marca br. na prośbę Pani Kanclerz Uniwersytetu Zielonogórskiego inspektor z WITD w Gorzowie Wlkp. dokonał pomiaru rzeczywistych nacisków na osie autobusu będącego własnością zielonogórskiej uczelni. Siedemnastomiejscowy autobus został zakupiony w ramach projektu Unii Europejskiej. Samochód został poddany modernizacji polegającej na wymianie silnika spalinowego na elektryczny, który pozwoli pokonać dystans dzielący Uniwersytet w Zielonej Górze i Uniwersytet Cotbus w Niemczech, z którym współpracuje zielonogórska uczelnia.

Czytaj więcej...

Wyłącznik tachografu

W dniu 15 lutego b.r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. zatrzymali do kontroli nieopodal miejscowości Wilkowo na drodze krajowej nr 92 zespół pojazdów, którym w imieniu litewskiego przewoźnika wykonywany był międzynarodowy transport drogowy rzeczy (cięte kwiaty) z Holandii do Rosji.

Czytaj więcej...

Kierował pojazdem nienormatywnym w stanie po użyciu alkoholu

W dniu 8 lutego 2017 r. na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie (pow. świebodziński) inspektor z WITD w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymał do kontroli pojazd nienormatywny, którym ukraiński przewoźnik wykonywał międzynarodowy transport drogowy.

Czytaj więcej...

"Bezpieczny autokar - ferie 2017" (2017-02-06)

W związku z trwającymi feriami zimowymi Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim w dniu 6 lutego 2017 r. na głównych szklakach komunikacyjnych województwa lubuskiego przeprowadził wzmożone kontrole autokarów przewożących dzieci i młodzież.

Czytaj więcej...