Ćwiczenia dotyczące tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej w związku z organizacją EURO 2012

W dniu 08 maja 2012 roku w godzinach od 10.00 do 13.00 na odcinku drogi krajowej nr 2-byłe przejście drogowe Świecko- inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. brali czynny udział w ćwiczeniach służb mundurowych w związku z tymczasowym przywróceniem kontroli granicznej na granicy wewnętrznej Schengen przed Euro 2012.

Czytaj więcej...

Majowe "ZAKAZY"

W dniu 02.05.2012 roku w godzinach wieczornych na drogach województwa lubuskiego inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili wzmożone kontrole w zakresie przestrzegania obowiązujących przepisów w zakresie ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach.

Czytaj więcej...

Doraźne naprawy

 

W dniu 25.04.2012 o godzinie 10:00 na drodze krajowej Nr 92, w miejscowości Wilkowo pow. świebodziński Inspektorzy Transportu Drogowego pełniąc służbę oznakowanym pojazdem inspekcji zatrzymali do kontroli kierującego samochodem ciężarowym marki Volvo  wraz z naczepą - obywatela Ukrainy. W trakcie kontroli stwierdzono brak koła naczepy, urwany amortyzator oraz brak nadkoli i fartuchów przeciwbłotnych. Zatrzymano dowód rejestracyjny i zakazano dalszej jazdy pojazdem.

 

Przeróbki w busie


Dnia 20 kwietnia br. w miejscowości Wilkowo zatrzymano do kontroli busa przewożącego osoby. W trakcie rutynowej kontroli ustalono iż przewoźnik posiada wymaganą w ruchu międzynarodowym licencję na przewóz osób, jednakże pojazd został przerobiony w sposób taki iż do uprawnionych 9 miejsc siedzących "dostawiono" kolejne 3 fotele. W pojeździe podróżowało 12 osób a więc trzy osoby ponad uprawnioną ilość. Kierujący otrzymał mandat karny za przewóz osób w liczbie większej niż uprawniona oraz za nierejestrowanie wymaganych zapisów urządzeniem kontrolno-pomiarowym. Zatrzymano dowód rejestracyjny oraz zakazano przewozu osób do chwili ustania przyczyny.

 

 

Działania "PRĘDKOŚĆ"

Po raz kolejny w tym roku inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili działania ukierunkowane na kontrolę przestrzegania przez kierujących pojazdami przepisów dotyczących dopuszczalnej prędkości.

Czytaj więcej...

Przewóz dzieci bez licencji oraz badań lekarskich i psychologicznych

Dnia 13 kwietnia 2012 r. o godzinie 08:15 w miejscowości Krzeszyce przy Zespole Szkół Samorządowych inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili kontrolę samochodu osobowego marki Volkswagen Transporter (liczba miejsc siedzących: 9).

Czytaj więcej...

Kontrola przestrzegania przepisów dotyczących zakazu ruchu dla określonej kategorii pojazdów

W dniu 07 marca 2012 roku w godzinach od 18.00 do 22.00 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili na autostradzie A2 oraz drodze krajowej nr 92 ukierunkowane działania kontrolne z zakresu przestrzegania przepisów dotyczących zakazu ruchu dla określonej kategorii pojazdów.

Czytaj więcej...

Życznia Wielkanocne

 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności. Niech  czas Świąt Wielkanocnych płynie Państwu w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz przyniesie wytchnienie od codziennych obowiązków.

Pogody ducha i wielu radosnych chwil w gronie najbliższych życzy

Lubuski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego:

Bogusław Bielawski

 

Kontrola busów i autobusów

Kontrola pojazdów przewożących osoby - Akcja „BUS”.

Dnia 2 kwietnia 2012 r. na terenie województwa lubuskiego inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili działania kontrolne ukierunkowane na pojazdy przeznaczone do przewozu osób (autobusy i busy).

Czytaj więcej...

"PRĘDKOŚĆ"

 

 

Dnia 26 marca 2012 roku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. prowadzili na drogach województwa lubuskiego akcje pod kryptonimem „PRĘDKOŚĆ”.

Czytaj więcej...

Pijany kierowca prowadził niesprawną 40- tonową ciężarówkę.

Dnia 20 marca br. w godzinach porannych Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego Oddziału Wydziału Inspekcji w Słubicach wytypowali do kontroli zespół pojazdów należący do przewoźnik litewskiego. Kierowca obywatel litewski został poddany badaniu zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik badania: I badanie: 0.86mg/l; II badanie: 0.84 mg/l; III badanie: 0.88 mg/l; Kierowcę przekazano do dalszych czynności procesowych funkcjonariuszowi Policji z KWP Gorzów Wlkp. Ponadto stwierdzono, iż zespół pojazdów, którym kierował obywatel Litwy był niesprawny technicznie: pęknięta tarcza hamulcowa w ciągniku oraz uszkodzone poduszki zawieszenia w naczepie.

Działania "PASY"

Inspektorzy w ramach akcji "PASY" kontrolowali przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...