"PRĘDKOŚĆ"

 

 

Dnia 26 marca 2012 roku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. prowadzili na drogach województwa lubuskiego akcje pod kryptonimem „PRĘDKOŚĆ”.

Czytaj więcej...

Pijany kierowca prowadził niesprawną 40- tonową ciężarówkę.

Dnia 20 marca br. w godzinach porannych Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego Oddziału Wydziału Inspekcji w Słubicach wytypowali do kontroli zespół pojazdów należący do przewoźnik litewskiego. Kierowca obywatel litewski został poddany badaniu zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik badania: I badanie: 0.86mg/l; II badanie: 0.84 mg/l; III badanie: 0.88 mg/l; Kierowcę przekazano do dalszych czynności procesowych funkcjonariuszowi Policji z KWP Gorzów Wlkp. Ponadto stwierdzono, iż zespół pojazdów, którym kierował obywatel Litwy był niesprawny technicznie: pęknięta tarcza hamulcowa w ciągniku oraz uszkodzone poduszki zawieszenia w naczepie.

Działania "PASY"

Inspektorzy w ramach akcji "PASY" kontrolowali przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Akcja "ALKOHOL"

Akcja „ALKOHOL” na drogach województwa lubuskiego (jeden nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez ITD).

Czytaj więcej...

Ingerencja w zapisy tachografów

W dniach 4 /5 marca 2012 roku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili na autostradzie A2 działania kontrolne ukierunkowane na ingerencję w zapisy urządzeń kontrolno-pomiarowych (tachografów) Podczas nocnych działań skontrolowano 147 pojazdów ciężarowych. W 12 pojazdach stwierdzono nieprawidłowości (naruszenia z załączników nr 1 i nr 3 do Ustawy o transporcie drogowym). Wystawiono 17 mandatów karnych z ustawy o transporcie drogowym, na kwotę 18 950 zł.

Czytaj więcej...

Ochrona zabytków - porozumienie o współpracy i szkolenie

p3021462Dnia 2 marca br. w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. podpisano porozumienie o współpracy w dziedzinie ochrony zabytków między Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków Panią Barbarą Bielinis-Kopeć a Lubuskim Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego Panem Bogusławem Bielawskim. Następnie odbyło się szkolenie inspektorów transportu drogowego z zakresu ochrony zabytków i przeciwdziałania w nielegalnym wywozie poza granice RP.

Czytaj więcej...

Kierował pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów

W dniu 22.02.2012r. w godzinach rannych w Słubicach funkcjonariusze KPP Słubice wraz z inspektorem z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. Oddziału Wydziału Inspekcji w Słubicach, podczas zadań służbowych w ramach działań „bezpieczna krajówka” zatrzymali do kontroli samochód osobowy.

Czytaj więcej...

Zatrzymano pojazdy używające magnes

Dnia 21 lutego br. w godzinach popołudniowych Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego Oddziału Wydziału Inspekcji w Słubicach wytypowali do kontroli dwa zespoły pojazdów należące do przewoźnika z Federacji Rosyjskiej. Pierwszy z pojazdów na wyraźne polecenie inspektora zjechał na punkt kontrolny znajdujący się przy PPO Tarnawa 22km autostrady A2. Drugi z pojazdów raptownie zatrzymał się na poboczu, włączając światła awaryjne. Obecni na punkcie funkcjonariusze Policji z WRD KWP Gorzów Wlkp. udali się w kierunku stojącego pojazdu. Przypuszczenia inspektora i funkcjonariuszy okazały się trafne. Dwaj kierowcy z tej samej firmy transportowej, wykonywali przewóz elementów stalowych z Rosji do Niemiec w ramach międzynarodowego przewozu rzeczy. Kierowcy do kontroli okazali wykresówki na których rejestrowany był odpoczynek podczas poruszania się pojazdu w ruchu. Do impulsatora tachografu przy skrzyni biegów przytwierdzony był magnes w każdym z zatrzymanych pojazdów, kierowcy potwierdzili, iż dokonali tego osobiście.

Na dwóch kierowców nałożono mandaty karne na łączną kwotę 4000 zł. Wszczęto postępowanie administracyjne zgodnie z załącznikiem nr 3 do ustawy o transporcie drogowym na kwotą 10 000 zł

Czytaj więcej...

Udaremniony przemyt papierosów

Inspektor Inspekcji Transportu Drogowego wraz z funkcjonariuszem Policji udaremnili przemyt papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Czytaj więcej...

Skradziony pojazd

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 16.02.2012 o godz. 12.20 inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. wraz z funkcjonariuszem Straży Granicznej podczas zadań służbowych w ramach działań kontrolnych na terenie byłego przejścia granicznego w Świecku - 1 km A2, skierowali do kontroli samochód osobowy marki Peugot 406 na francuskich numerach rejestracyjnych. W trakcie legitymowania stwierdzono iż pojazdem tym kierował obywatel Polski. Dokonując sprawdzenia pojazdu ustalono iż został on skradziony na terenie Francji.
W związku z powyższym kierowca pojazdu został zatrzymany, a pojazd zabezpieczony na wyznaczonym strzeżonym parkingu. 

 

 

 

 

 

Ingerencja w działanie urządzeń kontrolno-pomiarowych

Dnia 10 lutego br. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. oraz funkcjonariusze Policji autostradowej przeprowadzili wieczorno-nocne działania kontrolne na odcinku Trzciel - Tarnawa, autostrady A2. Kontrole były ukierunkowane przede wszystkim na ingerencję w działanie urządzeń kontrolno-pomiarowych (tachografów).

Czytaj więcej...

Bezpieczny autokar - Ferie 2012

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. informuje, że w okresie od 14 stycznia do 26 lutego 2012 roku prowadzi działania kontrolne ukierunkowane na przewóz dzieci na zimowy wypoczynek.

W związku z powyższym istnieje możliwość zgłaszania zorganizowanych wyjazdów, celem kontroli stanu technicznego pojazdów, którymi dzieci i młodzież ma jechać oraz kontroli predyspozycji kierowców.

Czytaj więcej...