Udział ITD w Festynie Rodzinnym

Dnia 16 czerwca inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. uczestniczyli w Festynie Rodzinnym „PIKNIK POD BRZOZĄ”, który odbył się na terenie Przedszkola Miejskiego nr 10 w Gorzowie Wlkp.

Czytaj więcej...

Kierowca używający magnesu oraz pod wpływem alkoholu

Dnia 11 czerwca br. Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. wytypowali do kontroli dwa zespoły pojazdów należące do przewoźników z Polski. Pierwszy z pojazdów w którym znajdował się tachograf cyfrowy został poddany m. innymi kontroli czasu pracy kierowcy.

Czytaj więcej...

Świąteczne „ZAKAZY”

 

W dniach 6 i 7 czerwca 2012 roku w godzinach popołudniowo-wieczornych inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. na drogach województwa lubuskiego przeprowadzili wzmożone kontrole przestrzegania przepisów dotyczących ograniczenia ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach.

Czytaj więcej...

Kontrola trzeźwości „ALKOHOL”.

Dnia 6 czerwca 2012 r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. w ramach akcji „ALKOHOL” ukierunkowanej na trzeźwość poddali badaniu trzeźwości 54 kierujących pojazdami. Badanie trzeźwości inspektorzy przeprowadzili wykorzystując do tego celu urządzenia AlkoSensor oraz AlkoBlow, które umożliwiają dokonanie w krótkim czasie wstępnej analizy trzeźwości dużej ilości kierowców.

Czytaj więcej...

Ucieczka, nietrzeźwy i magnes w jednym

Dnia 7 czerwca 2012 r. (Święto Bożego Ciała) inspektor Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. wspólnie z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie pełnił służbę na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Myszęcin w ramach akcji „ZAKAZY”. O godz. 16:55 kontrolujący wydali polecenie zatrzymania się do kontroli kierującemu pojazdem członowym jadącemu z kierunku Świecka w kierunku Poznania, który je zlekceważył i nie zatrzymał się do kontroli.

Czytaj więcej...

Już trzeci skradziony pojazd

Dnia 30 maja br. inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp., wraz z funkcjonariuszem z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie na parkingu w miejscowości Boczów (droga krajowa nr 92) ujawnili skradziny na terenie Niemiec ciągnik siodłowy wraz z naczepą.

Czytaj więcej...

Nietrzeźwy kierowca autobusu

 

W dniu 28 maja br. około godziny 12:00 na drodze krajowej nr 92 w pobliżu miejscowości Wilkowo inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. zatrzymali do kontroli autokar przewoźnika polskiego.

Czytaj więcej...

Nietrzeźwy kierowca

W dniu 28.05.2012 o godzinie 10:00 na drodze krajowej Nr 92 (60 km) w miejscowości Wilkowo w pow. świebodzińskim Inspektorzy Transportu Drogowego pełniąc służbę oznakowanym pojazdem inspekcji zatrzymali do kontroli kierującego samochodem ciężarowym marki Volvo  wraz z przyczepą -  obywatela polski.

Czytaj więcej...

Pojazd bez numeru VIN, nieaktualny blankiet dowodu rejestracyjnego

W dniu 24 maja 2012 roku w godzinach wieczornych na autostradzie A2 przy PPO Tarnawa Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. wraz z Funkcjonariuszami Policji z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady KWP w Gorzowie Wlkp. w ramach działań ‘’TRASA E-30’’ zatrzymali do kontroli pojazd, który przewoził używane samochody ciężarowe.

Czytaj więcej...

Odzyskanie skradzionych pojazdów

Dnia 21 maja br. inspektorzy z Inspekcji Transportu Drogowego w trakcie przygotowań do służby zostali poinformowani przez dyżurnego KPP w Sulęcinie o otrzymanym zawiadomieniu służbowym, donoszącym
o możliwości przemieszczania się lub pobytu na odcinku drogi krajowej nr 92 pojazdu członowego (ciągnik siodłowy i naczepa), skradzionego dzień wcześniej we Francji.

Czytaj więcej...

Kradzione pojazdy

Dnia 18 maja 2012r. o godzinie 7:00 w trakcie pełnienia służby przez inspektorów transportu drogowego na drodze krajowej nr 92 (21km), na parkingu przy stacji paliw zauważono przy zaparkowanych pojazdach grupę mężczyzn, którzy na widok nadjeżdżając samochodu służbowego ITD, w pośpiechu zamykali drzwi skrzyń ładunkowych dwóch naczep z litewskimi tablicami rejestracyjnymi.

Czytaj więcej...

"Czerwony napęd"

W dniu 16 maja br. inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. podczas działań kontrolnych w miejscowości Skwierzyna, na drodze krajowej nr 3 ujawnił w pojeździe przewoźnika polskiego olej opałowy, który był używany do celów napędowych. Kierowca podczas przesłuchania zeznał, że zakupił olej opałowy w ilości około 200 litrów od nieznanych mu osób. W związku z powyższym kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz o zaistniałej sytuacji powiadomiony został Naczelnik Urzędu Celnego w Gorzowie Wlkp.