Przeróbki w busie


Dnia 20 kwietnia br. w miejscowości Wilkowo zatrzymano do kontroli busa przewożącego osoby. W trakcie rutynowej kontroli ustalono iż przewoźnik posiada wymaganą w ruchu międzynarodowym licencję na przewóz osób, jednakże pojazd został przerobiony w sposób taki iż do uprawnionych 9 miejsc siedzących "dostawiono" kolejne 3 fotele. W pojeździe podróżowało 12 osób a więc trzy osoby ponad uprawnioną ilość. Kierujący otrzymał mandat karny za przewóz osób w liczbie większej niż uprawniona oraz za nierejestrowanie wymaganych zapisów urządzeniem kontrolno-pomiarowym. Zatrzymano dowód rejestracyjny oraz zakazano przewozu osób do chwili ustania przyczyny.

 

 

Działania "PRĘDKOŚĆ"

Po raz kolejny w tym roku inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili działania ukierunkowane na kontrolę przestrzegania przez kierujących pojazdami przepisów dotyczących dopuszczalnej prędkości.

Czytaj więcej...

Przewóz dzieci bez licencji oraz badań lekarskich i psychologicznych

Dnia 13 kwietnia 2012 r. o godzinie 08:15 w miejscowości Krzeszyce przy Zespole Szkół Samorządowych inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili kontrolę samochodu osobowego marki Volkswagen Transporter (liczba miejsc siedzących: 9).

Czytaj więcej...

Kontrola przestrzegania przepisów dotyczących zakazu ruchu dla określonej kategorii pojazdów

W dniu 07 marca 2012 roku w godzinach od 18.00 do 22.00 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili na autostradzie A2 oraz drodze krajowej nr 92 ukierunkowane działania kontrolne z zakresu przestrzegania przepisów dotyczących zakazu ruchu dla określonej kategorii pojazdów.

Czytaj więcej...

Życznia Wielkanocne

 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności. Niech  czas Świąt Wielkanocnych płynie Państwu w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz przyniesie wytchnienie od codziennych obowiązków.

Pogody ducha i wielu radosnych chwil w gronie najbliższych życzy

Lubuski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego:

Bogusław Bielawski

 

Kontrola busów i autobusów

Kontrola pojazdów przewożących osoby - Akcja „BUS”.

Dnia 2 kwietnia 2012 r. na terenie województwa lubuskiego inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili działania kontrolne ukierunkowane na pojazdy przeznaczone do przewozu osób (autobusy i busy).

Czytaj więcej...

"PRĘDKOŚĆ"

 

 

Dnia 26 marca 2012 roku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. prowadzili na drogach województwa lubuskiego akcje pod kryptonimem „PRĘDKOŚĆ”.

Czytaj więcej...

Pijany kierowca prowadził niesprawną 40- tonową ciężarówkę.

Dnia 20 marca br. w godzinach porannych Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego Oddziału Wydziału Inspekcji w Słubicach wytypowali do kontroli zespół pojazdów należący do przewoźnik litewskiego. Kierowca obywatel litewski został poddany badaniu zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik badania: I badanie: 0.86mg/l; II badanie: 0.84 mg/l; III badanie: 0.88 mg/l; Kierowcę przekazano do dalszych czynności procesowych funkcjonariuszowi Policji z KWP Gorzów Wlkp. Ponadto stwierdzono, iż zespół pojazdów, którym kierował obywatel Litwy był niesprawny technicznie: pęknięta tarcza hamulcowa w ciągniku oraz uszkodzone poduszki zawieszenia w naczepie.

Działania "PASY"

Inspektorzy w ramach akcji "PASY" kontrolowali przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Akcja "ALKOHOL"

Akcja „ALKOHOL” na drogach województwa lubuskiego (jeden nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez ITD).

Czytaj więcej...

Ingerencja w zapisy tachografów

W dniach 4 /5 marca 2012 roku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili na autostradzie A2 działania kontrolne ukierunkowane na ingerencję w zapisy urządzeń kontrolno-pomiarowych (tachografów) Podczas nocnych działań skontrolowano 147 pojazdów ciężarowych. W 12 pojazdach stwierdzono nieprawidłowości (naruszenia z załączników nr 1 i nr 3 do Ustawy o transporcie drogowym). Wystawiono 17 mandatów karnych z ustawy o transporcie drogowym, na kwotę 18 950 zł.

Czytaj więcej...

Ochrona zabytków - porozumienie o współpracy i szkolenie

p3021462Dnia 2 marca br. w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. podpisano porozumienie o współpracy w dziedzinie ochrony zabytków między Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków Panią Barbarą Bielinis-Kopeć a Lubuskim Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego Panem Bogusławem Bielawskim. Następnie odbyło się szkolenie inspektorów transportu drogowego z zakresu ochrony zabytków i przeciwdziałania w nielegalnym wywozie poza granice RP.

Czytaj więcej...