Zatrzymano pojazdy używające magnes

Dnia 21 lutego br. w godzinach popołudniowych Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego Oddziału Wydziału Inspekcji w Słubicach wytypowali do kontroli dwa zespoły pojazdów należące do przewoźnika z Federacji Rosyjskiej. Pierwszy z pojazdów na wyraźne polecenie inspektora zjechał na punkt kontrolny znajdujący się przy PPO Tarnawa 22km autostrady A2. Drugi z pojazdów raptownie zatrzymał się na poboczu, włączając światła awaryjne. Obecni na punkcie funkcjonariusze Policji z WRD KWP Gorzów Wlkp. udali się w kierunku stojącego pojazdu. Przypuszczenia inspektora i funkcjonariuszy okazały się trafne. Dwaj kierowcy z tej samej firmy transportowej, wykonywali przewóz elementów stalowych z Rosji do Niemiec w ramach międzynarodowego przewozu rzeczy. Kierowcy do kontroli okazali wykresówki na których rejestrowany był odpoczynek podczas poruszania się pojazdu w ruchu. Do impulsatora tachografu przy skrzyni biegów przytwierdzony był magnes w każdym z zatrzymanych pojazdów, kierowcy potwierdzili, iż dokonali tego osobiście.

Na dwóch kierowców nałożono mandaty karne na łączną kwotę 4000 zł. Wszczęto postępowanie administracyjne zgodnie z załącznikiem nr 3 do ustawy o transporcie drogowym na kwotą 10 000 zł

Czytaj więcej...

Udaremniony przemyt papierosów

Inspektor Inspekcji Transportu Drogowego wraz z funkcjonariuszem Policji udaremnili przemyt papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Czytaj więcej...

Skradziony pojazd

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 16.02.2012 o godz. 12.20 inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. wraz z funkcjonariuszem Straży Granicznej podczas zadań służbowych w ramach działań kontrolnych na terenie byłego przejścia granicznego w Świecku - 1 km A2, skierowali do kontroli samochód osobowy marki Peugot 406 na francuskich numerach rejestracyjnych. W trakcie legitymowania stwierdzono iż pojazdem tym kierował obywatel Polski. Dokonując sprawdzenia pojazdu ustalono iż został on skradziony na terenie Francji.
W związku z powyższym kierowca pojazdu został zatrzymany, a pojazd zabezpieczony na wyznaczonym strzeżonym parkingu. 

 

 

 

 

 

Ingerencja w działanie urządzeń kontrolno-pomiarowych

Dnia 10 lutego br. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. oraz funkcjonariusze Policji autostradowej przeprowadzili wieczorno-nocne działania kontrolne na odcinku Trzciel - Tarnawa, autostrady A2. Kontrole były ukierunkowane przede wszystkim na ingerencję w działanie urządzeń kontrolno-pomiarowych (tachografów).

Czytaj więcej...

Bezpieczny autokar - Ferie 2012

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. informuje, że w okresie od 14 stycznia do 26 lutego 2012 roku prowadzi działania kontrolne ukierunkowane na przewóz dzieci na zimowy wypoczynek.

W związku z powyższym istnieje możliwość zgłaszania zorganizowanych wyjazdów, celem kontroli stanu technicznego pojazdów, którymi dzieci i młodzież ma jechać oraz kontroli predyspozycji kierowców.

Czytaj więcej...

Nietrzeźwi kierowcy w 2011 roku

 

W trakcie kontroli drogowych przeprowadzonych w 2011 roku na terenie woj. lubuskiego przez Inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. ujawniono 74 nietrzeźwych kierowców.

W tym:

- 66 kierowców samochodów ciężarowych o dmc powyżej 3,5t;

- 6 kierowców samochodów osobowych;

- 1 kierowca samochodu ciężarowego o dmc do 3,5t;

- 1 kierowca autobusu.

Spośród wszystkich zatrzymanych, aż 36 kierowców za swoje postępowanie odpowiedziało przed Sądem - prowadzili pojazdy, mając w wydychanym powietrzu powyżej 0,5 promila alkoholu.

Działania kontrolne na A2

 kontr. a2

W dniu 20.12.2011r. w godzinach 08.00.-14.00 na autostradzie A2 przy punkcie poboru opłat Tarnawa

Czytaj więcej...

Nietrzeźwy kierowca podczas rutynowej kontroli prędkości

przechwytywanie 

W dniach 16 i 17 grudnia br. w godzinach wczesno porannych Inspektorzy z Oddziału Wydziału Inspekcji w Słubicach prowadzili czynności kontrolne na drodze powiatowej nr 1249F w miejscowości Sądów i Radzików.

Czytaj więcej...

"PRĘDKOŚĆ"

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. w dniach 3 i 4 oraz 8 i 9 listopada br. przeprowadził na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego działania ukierunkowane na przestrzeganie przez kierujących pojazdami ograniczeń prędkości oraz innych przepisów wynikających z ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.

W trakcie działań użyto dwóch pojazdów z wideo rejestratorami oraz ręcznego miernika prędkości.

Czytaj więcej...

Zakaz ruchu w przeddzień Święta Niepodleglości

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. w dniu 10 listopada 2011 roku w godzinach wieczornych przeprowadzili na drodze krajowej nr 2 i 3 kontrole pojazdów ciężarowych w związku z obowiązującym od godziny 18:00 do godziny 22:00 zakazem ruchu dla pojazdów o dmc powyżej 12 ton. W trakcie działań skontrolowano 16 pojazdów z których 11 poruszało się mimo obowiązującego zakazu ruchu.

W stosunku do przewoźników zagranicznych wystawiono decyzje administracyjne, natomiast na przedsiębiorstwa polskie wszczęto postępowania administracyjne.

Dodatkowo stwierdzono liczne naruszenia czasu pracy kierowców co skutkowało wszczęciem dwóch postępowań administracyjnych i nałożeniem na trzech kierowców kar grzywien w drodze mandatów karnych.

Kradzież drewna z lasu.

drewno

Inspektorzy WITD w Gorzowie Wlkp. w dniu 3 listopada br., podczas wykonywania czynności kontrolnych nieoznakowanym pojazdem wyposażonym w wideorejestrator zaobserwowali pojazd, który w sposób gwałtowny wyjechał z lasu, czym wzbudził zainteresowanie inspektorów.  

Czytaj więcej...

Akcja "ZNICZ"

W okresie od 28 października do 1 listopada 2011 roku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp.uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „ZNICZ".

Czytaj więcej...