Dwóch kierowców z czterema kartami kierowcy

Inspektorzy ITD zatrzymali ciężarówkę przystosowaną do przewozu żywych zwierząt, której kierowcy używali dodatkowych kart kierowcy i naruszali przepisy dotyczące czasu pracy kierowców. Kierowców ukarano mandatami karnymi a wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne.

Czytaj więcej...

Korzystał z cudzej karty kierowcy

11 stycznia 2018 r. na autostradzie A2, inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymał do kontroli ciężarówkę, której kierujący wielokrotnie naruszył przepisy o czasie pracy kierowców.

Czytaj więcej...

Kierowca ciężarówki miał ponad 0,5 promila

8 stycznia 2018 r., na drodze ekspresowej S3 w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego, inspektor zatrzymał do kontroli ciężarówkę, której kierujący był pod wpływem alkoholu.

Czytaj więcej...

Przewóz pasażerów "ponad stan".

04 stycznia br. w miejscowości Świebodzin Inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. pełniąc służbę wraz z Policjantem z Komendy Powiatowej Policji
w Świebodzinie zatrzymał do kontroli samochód marki VW.

Czytaj więcej...

Inspektorzy ITD przeprowadzili zajęcia lekcyjne w szkołach

W pierwszej połowie grudnia 2017 r. inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili zajęcia lekcyjne w szkołach kształcących w zawodzie kierowca-mechanik.

Czytaj więcej...

Wyłącznik tachografu obsługiwany pilotem

Inspektor ITD ujawnił kolejny przypadek niedozwolonej modyfikacji instalacji tachografu. Tym razem kierowca nielegalne urządzenie mógł obsługiwać za pomocą pilota. Kierowcę ukarano mandatem karnym, a wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne.

Czytaj więcej...

Z wyłączonym układem oczyszczania spalin

Inspektorzy ITD ujawnili kolejny przypadek ingerencji w układu emisji spalin. Dodatkowo okazało się, że kierowca przekroczył dwutygodniowy czas jazdy oraz skrócił odpoczynek tygodniowy.

Czytaj więcej...

Inspektorzy ITD w Zespole Szkół Samorządowych w Witnicy

W czwartek (7 grudnia 2017 r.) inspektorzy ITD przeprowadzili prelekcję w Zespole Szkół Samorządowych w Witnicy im. Mikołaja Kopernika. Jej głównym tematem była rola i zadania Inspekcji Transportu Drogowego.

Czytaj więcej...

Przejazd uznany za wykonywany bez zezwolenia

4 grudnia 2017 r., na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie (pow. świebodziński), inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. zatrzymali do kontroli ciągnik samochodowy z naczepą, którym rosyjski przewoźnik przewoził drewniane palety z Rosji do Belgii.

Czytaj więcej...

Wyłącznik w tachografie

Inspektorzy ITD ujawnili kolejny przypadek niedozwolonej modyfikacji instalacji tachografu.

Czytaj więcej...

Kolejna ingerencja w zapisy tachografu.

W dniu 29 listopada 2017 r. w godzinach porannych inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. wykonując czynności kontrolne na lubuskim odcinku autostrady A2 zatrzymali do kontroli zespół pojazdów należący do przewoźnika polskiego, którym wykonywany był przewóz chipsów z Polski do Niemiec.

Czytaj więcej...

Przewóz kradzionych pojazdów

W czwartek, 23 listopada 2017 r. inspektor z WITD w Gorzowie Wlkp. podczas wykonywania czynności kontrolnych zatrzymał do kontroli pojazd członowy, którym przewoźnik litewski wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy dwóch pojazdów dostawczych z Wielkiej Brytanii do Litwy.

Czytaj więcej...