Przewóz pasażerów "ponad stan".

04 stycznia br. w miejscowości Świebodzin Inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. pełniąc służbę wraz z Policjantem z Komendy Powiatowej Policji
w Świebodzinie zatrzymał do kontroli samochód marki VW.

Czytaj więcej...

Inspektorzy ITD przeprowadzili zajęcia lekcyjne w szkołach

W pierwszej połowie grudnia 2017 r. inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili zajęcia lekcyjne w szkołach kształcących w zawodzie kierowca-mechanik.

Czytaj więcej...

Wyłącznik tachografu obsługiwany pilotem

Inspektor ITD ujawnił kolejny przypadek niedozwolonej modyfikacji instalacji tachografu. Tym razem kierowca nielegalne urządzenie mógł obsługiwać za pomocą pilota. Kierowcę ukarano mandatem karnym, a wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne.

Czytaj więcej...

Z wyłączonym układem oczyszczania spalin

Inspektorzy ITD ujawnili kolejny przypadek ingerencji w układu emisji spalin. Dodatkowo okazało się, że kierowca przekroczył dwutygodniowy czas jazdy oraz skrócił odpoczynek tygodniowy.

Czytaj więcej...

Inspektorzy ITD w Zespole Szkół Samorządowych w Witnicy

W czwartek (7 grudnia 2017 r.) inspektorzy ITD przeprowadzili prelekcję w Zespole Szkół Samorządowych w Witnicy im. Mikołaja Kopernika. Jej głównym tematem była rola i zadania Inspekcji Transportu Drogowego.

Czytaj więcej...

Przejazd uznany za wykonywany bez zezwolenia

4 grudnia 2017 r., na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie (pow. świebodziński), inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. zatrzymali do kontroli ciągnik samochodowy z naczepą, którym rosyjski przewoźnik przewoził drewniane palety z Rosji do Belgii.

Czytaj więcej...

Wyłącznik w tachografie

Inspektorzy ITD ujawnili kolejny przypadek niedozwolonej modyfikacji instalacji tachografu.

Czytaj więcej...

Kolejna ingerencja w zapisy tachografu.

W dniu 29 listopada 2017 r. w godzinach porannych inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. wykonując czynności kontrolne na lubuskim odcinku autostrady A2 zatrzymali do kontroli zespół pojazdów należący do przewoźnika polskiego, którym wykonywany był przewóz chipsów z Polski do Niemiec.

Czytaj więcej...

Przewóz kradzionych pojazdów

W czwartek, 23 listopada 2017 r. inspektor z WITD w Gorzowie Wlkp. podczas wykonywania czynności kontrolnych zatrzymał do kontroli pojazd członowy, którym przewoźnik litewski wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy dwóch pojazdów dostawczych z Wielkiej Brytanii do Litwy.

Czytaj więcej...

Brak aktualnych zaświadczeń o sprawności technicznej pojazdów

20 listopada 2017 r., inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. zatrzymali do kontroli ciągnik samochodowy z naczepą, którym przewoźnik ukraiński wykonywał międzynarodowy transport drogowy. Kierowca jechał tym pojazdem bez ładunku z Niemiec do Polski, po wcześniejszym rozładunku na terenie Niemiec. Ustalono również, że kierowca udawał się do Buku pod załadunek ładunku, który następnie miał przewieźć do Ukrainy.

Czytaj więcej...

Pijany prowadził pojazd członowy

20 listopada 2017 r. na autostradzie A2, inspektor zatrzymał do kontroli pojazd członowy, którego kierujący był pod wpływem alkoholu. Pojazdem tym realizowany był przewóz drogowy mrożonych ryb z Łotwy do Niemiec przez przewoźnika łotewskiego.

Czytaj więcej...

Niedozwolona przeróbka instalacji tachografu

15 listopada 2017 r., na terenie byłego przejścia granicznego w Olszynie, inspektorzy pełniąc obowiązki służbowe zatrzymali do kontroli ciągnik samochodowy z naczepą ciężarową. Podczas kontroli ustalono, że pojazdem tym wykonywany był międzynarodowy transport drogowy aluminium z Niemiec do Czech.

Czytaj więcej...