Kierujący w stanie wskazującym na spożycie alkoholu

We wtorek, 14 listopada 2017 r., w godzinach porannych na autostradzie A2 (MOP Gnilec) zatrzymano do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą.

Czytaj więcej...

Przewóz mrożonej papryki niezgodnie z Umową ATP

8 listopada 2017 r., na autostradzie A2, inspektor z WITD w Gorzowie Wlkp., zatrzymał do kontroli pojazd członowy, którym wykonywano międzynarodowy przewóz drogowy mrożonej papryki.

Czytaj więcej...

Jechał na nie swojej karcie kierowcy

7 listopada 2017 r. o godzinie 6:30, na autostradzie A2, inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymał do kontroli drogowej pojazd członowy, który właśnie zjeżdżał na parking.

Czytaj więcej...

Ważenie pojazdów dostawczych

30 października 2017 r., na lubuskim odcinku autostrady A2, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili wzmożone kontrole pojazdów dostawczych poruszających się w kierunku zachodniej granicy. Do kontroli zatrzymywano pojazdy, które zostały wskazane przez preselekcyjny system ważenia pojazdów, jako przeładowane. Na jednym punkcie kontrolnym, w godzinach porannych, skontrolowano 11 takich pojazdów.

Czytaj więcej...

Dwa przewozy w jednym

23 października 2017 r., na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie (pow. świebodziński), inspektor z WITD w Gorzowie Wlkp. zatrzymał do kontroli pojazd członowy, który został wskazany przez system preselekcji ważenia pojazdów jako potencjalnie przeciążony.

Czytaj więcej...

Kolejny przypadek ingerencji w pracę tachografu

19 października 2017 r., na autostradzie A2 (MOP Gnilec), inspektor z WITD w Gorzowie Wlkp., zatrzymał do kontroli ciągnik samochodowy wraz z naczepą, którym przedsiębiorca litewski wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy wyrobów mleczarskich z Polski do Irlandii.

Czytaj więcej...

Wykonywanie międzynarodowego przewozu drogowego bez wymaganego zezwolenia

19 października 2017 r., inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. zatrzymali do kontroli drogowej zespół pojazdów, którym przewoźnik ukraiński wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Francji do Ukrainy. Podczas kontroli kierowca nie okazał zezwolenia wymaganego do wykonywania takiego przewozu.

Czytaj więcej...

Kontrola transgranicznego przemieszczania odpadów - IMPEL

18 października 2017 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim wraz z inspektorami Inspekcji Ochrony Środowiska, funkcjonariuszami Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili wspólne działania kontrolne w ramach projektu IMPEL „Europejskie akcje kontrolne” dotyczącego transgranicznego przemieszczania odpadów.

Czytaj więcej...

3. nietrzeźwych kierowców

Na lubuskim odcinku autostrady A2, w 2 dni, ujawniono 3. pijanych kierowców, którzy prowadzili pojazdy ciężarowe.

Czytaj więcej...

Wojewódzkie obchody 15-lecia działalności kontrolnej ITD

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Lubuski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Bogdan Trzpis, inspektorzy i pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim, inspektorzy i pracownicy Delegatury Północno-Zachodniej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz wielu znamienitych gości, uczestniczyło w wojewódzkich obchodach 15-lecia działalności kontrolnej Inspekcji Transportu Drogowego.

Czytaj więcej...

Jechał bez karty kierowcy

6 października 2017 r., na lubuskim odcinku autostrady A2, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali do kontroli drogowej pojazd członowy, prowadzony przez obywatela Turcji. Kierujący wykonywał międzynarodowy niezarobkowy przewóz drogowy mięsa z Niemiec do Polski na rzecz niemieckiej firmy.

Czytaj więcej...

Przeładowany samochód ciężarowy i wielokrotne naruszenie przepisów socjalnych

3 października 2017 r., na drodze wojewódzkiej nr 288 w Lubiatowie, inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy przewożący pasze dla zwierząt. W związku z podejrzeniem przeładowania pojazdu, poddano go ważeniu w celu ustalenia jego masy rzeczywistej. Ważenie potwierdziło przypuszczenia inspektorów. Pojazd, który posiada dopuszczalną masę całkowitą 6500 kg, wraz z ładunkiem ważył 7700 kg, co świadczy o jego przeładowaniu o 1200 kg. W związku z tym kierowcę ukarano mandatem karnym oraz zakazano mu dalszej jazdy do czasu rozładowania nadmiaru ładunku.

Czytaj więcej...