Międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy bez zezwolenia (2016-07-20)

W dniu 20 lipca inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim ujawnili dwa przypadki nieprawidłowego wykorzystywania zezwoleń na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy.

Czytaj więcej...

Pomoc inspektorów ITD przy kolizji drogowej

W piątek 15 lipca 2016 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim wykonujący czynności służbowe na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Słońsk, związane z zabezpieczeniem Przystanku Woodstock, zostali poinformowani przez przejeżdżającego kierowcę o wypadku na drodze przed Słońskiem od strony Kostrzyna nad Odrą.

Po uzyskaniu takiej informacji inspektorzy niezwłocznie udali się we wskazanym kierunku. Po przyjechaniu na miejsce zdarzenia inspektorzy przeprowadzili rozpoznanie stanu zdrowia osób uczestniczących w zdarzeniu oraz zabezpieczyli to miejsce. Na szczęście żadna z osób uczestnicząca w tym zdarzeniu nie ucierpiała. Po przybyciu służb ratunkowych prowadzono czynności związane z  kierowaniem  ruchem drogowy do czasu przybycia funkcjonariuszy Policji.

 

 

 

W piątek 15 lipca 2016 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim wykonujący czynności służbowe na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Słońsk, związane z zabezpieczeniem Przystanku Woodstock, zostali poinformowani przez przejeżdżającego kierowcę o wypadku na drodze przed Słońskiem od strony Kostrzyna nad Odrą.

Po uzyskaniu takiej informacji inspektorzy niezwłocznie udali się we wskazanym kierunku. Po przyjechaniu na miejsce zdarzenia inspektorzy przeprowadzili rozpoznanie stanu zdrowia osób uczestniczących w zdarzeniu oraz zabezpieczyli to miejsce. Na szczęście żadna z osób uczestnicząca w tym zdarzeniu nie ucierpiała. Po przybyciu służb ratunkowych prowadzono czynności związane z  kierowaniem  ruchem drogowy do czasu przybycia funkcjonariuszy Policji.

Ważna informacja dla przewoźników - zakazy ruchu pojazdów ŚDM

W związku z uroczystymi obchodami Światowych Dni Młodzieży, Wojewoda Śląski opublikował rozporządzenie nr 1/16 w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przewozu towarów niebezpiecznych oraz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów - po drogach na obszarze województwa śląskiego - w dniu 28 lipca 2016 r. w godzinach od 04:00 do 16:00.

Czytaj więcej...

Udział ITD w „OGÓLNOPOLSKICH DNIACH NATO – RAZEM z NATO”

W dniach 8 i 9 lipca 2016 r. (piątek i sobota) na Placu Grunwaldzkim w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się „OGÓLNOPOLSKIE DNI NATO – RAZEM z NATO”.

Czytaj więcej...

Pierwszy weekend wakacji 2016

W dniach od 24 do 26 czerwca 2016 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim włączyli się do ogólnopolskich działań kontrolnych pod kryptonimem „Pierwszy weekend wakacji”.

Czytaj więcej...

Nietrzeźwy kierowca recydywista (2016-06-26)

W niedzielę 26 czerwca 2016 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim podczas wykonywania czynności kontrolnych na lubuskim odcinku autostrady A2 ujawnili kierującego pojazdem członowym pod wpływem alkoholu.

Czytaj więcej...

Inspektorzy ITD uczestniczyli w ćwiczeniach ratowniczych

Dnia 22 czerwca 2016 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim uczestniczyli w ćwiczeniach ratowniczych zorganizowanych przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Czytaj więcej...

Spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego przy Lubuskim Wojewódzkim Inspektorze Transportu Drogowego (2016-06-22)

W dniu 22 czerwca 2016 r. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. odbyło się spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego przy Lubuskim Wojewódzkim Inspektorze Transportu Drogowego.

Czytaj więcej...

Nietrzeźwy "na magnesie"

W dniu 9 czerwca b.r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp., po zakończeniu czynności kontrolnych na drodze krajowej nr 92 w powiecie świebodzińskim, zjeżdżając do siedziby oddziału, zatrzymali do kontroli kierowcę ciągnika siodłowego wraz z naczepą, którego sposób poruszania się po drodze sugerował, iż kierujący może być pod wpływem alkoholu.

Czytaj więcej...

Kolejny przeładowany dostawczak (2016-06-06)

W dniu 6 czerwca 2016 r.  inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim wspólnie z funkcjonariuszem Policji z WRD KPP w Świebodzinie prowadzili kontrole na drodze krajowej nr 92 na terenie powiatu świebodzińskiego, ukierunkowane na sprawdzenie masy pojazdów z wykorzystaniem wagi preselekcyjnej.

Czytaj więcej...

Ujawnienie skradzionych pojazdów (2016-06-03)

W piątek 3 czerwca 2016 r. około godz. 19:10 inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim podczas wykonywania czynności kontrolnych na lubuskim odcinku autostrady A2 (pow. sulęciński) zatrzymał do kontroli pojazd członowy, którym przewoźnik litewski wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Belgii na Litwę.

Czytaj więcej...

Dwaj nietrzeźwi kierowcy (2016-06-01)

Dnia 1 czerwca 2016 r. inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim podczas wykonywania czynności kontrolnych w Krośnie Odrzańskim ujawnił kierującego pojazdem członowym przewożącym towary niebezpieczne (UN 1202) po spożyciu alkoholu.

Czytaj więcej...