Niemieckie media chwalą pracę Inspekcji Transportu Drogowego

Już od dłuższego czasu lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego skutecznie walczą z nielegalne stosowanymi urządzeniami służącymi do „oszukiwania” prawidłowej pracy układu emisji spalin powszechnie zwanymi emulatorami AdBlue, symulującymi dozowanie do paliwa roztworu mocznika (chociażby wyniki kontroli z dnia wczorajszego - czytaj)

Problemem oszustw skutkujących zanieczyszczaniem środowiska naturalnego, jak również przynoszących straty gospodarcze dla kraju zainteresowała się niemiecka telewizja ZDF, która wiedząc o skuteczności Inspekcji Transportu Drogowego w walce z tym procederem zwróciła się z prośbą o możliwość podejrzenia profesjonalistów w ich pracy. Poniżej link do wyemitowanego materiału:

https://www.zdf.de/dokumentation/zdfzoom/die-luege-vom-sauberen-lkw-102.html

 

Nieprawidłowości przy wykorzystaniu zezwolenia na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy.

W dniu 19 stycznia 2017 r.  inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim ujawnili przypadek nieprawidłowego wykorzystania przez przewoźnika z Białorusi zezwolenia na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy.

Czytaj więcej...

Zatrzymano poszukiwanego listem gończym

Podczas kontroli przewozu drogowego zatrzymano kierowcę poszukiwanego listem gończym.

Czytaj więcej...

Spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego

W dniu 18 stycznia br. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. odbyło się kolejne spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego przy Lubuskim Wojewódzkim Inspektorze Transportu Drogowego.

Czytaj więcej...

Jeździł „na magnesie” i bez karty kierowcy

W dniu 15 stycznia 2017 r. około godziny 13:00 inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim podczas kontroli przewozu drogowego wykonywanego przez krajowego przedsiębiorcę ujawnił kilkanaście naruszeń (w tym kilka bardzo poważnych).

Czytaj więcej...

Lubuski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego na spotkaniu z Premierem Jarosławem Kaczyńskim

W dniu 14 stycznia bieżącego roku Lubuski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Bogdan Trzpis uczestniczył w spotkaniu z Premierem Jarosławem Kaczyńskim.

Czytaj więcej...

Drugiego dnia Nowego Roku prowadził autobus w stanie nietrzeźwości.

Inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierowcę, który wykonywał regularny przewóz osób.

Czytaj więcej...

Życzenia Boże Narodzenie 2016

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz szcześliwego Nowego Roku 2017 

 

Ogłoszenie z dnia 20-12-2016

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim,
ul. Teatralna 30, 66-400 Gorzów Wielkopolski informuje, że na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 maja 2010 roku w sprawie sposobu i trybu gospodarowania składnikami rzeczowymi majątku ruchomego,

Czytaj więcej...

O wiele za dużo (2016-12-15)

Inspektor ITD zatrzymał do kontroli samochód ciężarowy, który wraz z ładunkiem przekroczył dopuszczalną masę całkowitą o ponad 150 %.

Czytaj więcej...

Nietrzeźwy kierujący zespołem pojazdów (2016-12-05)

Mając 0,80 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu prowadził 40-tonowy zespół pojazdów.

Czytaj więcej...

Działania kontrolne "ALKOHOL I NARKOTYKI" (2016-11-30)

W środę 30 listopada inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim włączyli się do ogólnopolskich działań kontrolnych pod kryptonimem „ALKOHOL I NARKOTYKI”.

Czytaj więcej...