Przeładowany dostawczak (2016-06-01)

W dniu 1 czerwca 2016 r.  inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim wspólnie z funkcjonariuszem Policji z WRD KPP w Świebodzinie prowadzili kontrole na drodze krajowej nr 92 na terenie powiatu świebodzińskiego, ukierunkowane na sprawdzenie masy pojazdów z wykorzystaniem wagi preselekcyjnej.

Czytaj więcej...

Działania kontrolne "ALKOHOL I NARKOTYKI" (2016-05-25)

W środę 25 maja inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim włączyli się do ogólnopolskich działań kontrolnych pod kryptonimem „ALKOHOL I NARKOTYKI”.

Czytaj więcej...

Jednocześnie na cudzej karcie kierowcy i na magnesie (2016-05-20)

W piątek 20 maja 2016 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim wykonując czynności służbowe na drodze gminnej w pobliżu Skwierzyny (powiat międzyrzecki) zatrzymali do kontroli pojazd członowy, którym przewoźnik krajowy wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy.

Czytaj więcej...

Udział inspektorów w działaniach kontrolnych "Trasa-E30"

We wtorek 17 maja 2016 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim włączyli się do ogólnopolskich działań pod kryptonimem „TRASA E-30”, których inicjatorem była Komenda Główna Policji.

Czytaj więcej...

27.05.2016 - Dniem wolnym od pracy w administracji rządowej

Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem Szefa Kancelarii Prezesa Ministrów z dnia 11 maja 2016 roku dzień 27 maja 2016 jest dniem wolnym od pracy dla pracowników urzędu administracji rządowej. Za dzień pracy wyznaczono sobotę 4 czerwca 2016r.

Przewóz pojazdem z popękaną ramą (2016-05-12)

Dnia 12 maja 2016 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim wykonując czynności służbowe w Dobiegniewie (powiat strzelecko-drezdenecki) zatrzymali do kontroli pojazd członowy, którym przewoźnik krajowy wykonywał przewóz płyt stropowych do Kostrzyna nad Odrą.

Czytaj więcej...

Kolejny przypadek nieuprawnionej ingerencji w pracę tachografu (2016-05-08)

Dnia 8 maja 2016 r.  na autostradzie A2 w powiecie słubickim inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim podczas wykonywania czynności kontrolnych ujawnili kolejny przypadek nierejestrowania za pomocą cyfrowego urządzenia rejestrującego na  karcie kierowcy wskazań w zakresie prędkości pojazdu, aktywności kierowcy i przebytej drogi.

Czytaj więcej...

Kierowanie pojazdem członowym po alkoholu (2016-05-06)

Dnia 6 maja 2016 r. inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim podczas wykonywania czynności kontrolnych na autostradzie A2 w powiecie sulęcińskim ujawnił kierującego pojazdem członowym po spożyciu alkoholu.

Czytaj więcej...

Jazda na magnesie x2

W dniu 5 maja b.r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim wykonując czynności kontrolne na lubuskim odcinku autostrady A2 zatrzymali do kontroli pojazd członowy rosyjskiego przewoźnika, który został wytypowany do kontroli przy pomocy preselekcyjnego systemu ważenia pojazdów z powodu postoju w niedozwolonym miejscu, na pasie awaryjnym.

Czytaj więcej...

Nieprawidłowy przewóz zwierząt

W dniu 04 maja 2016 w trakcie wykonywania czynności służbowych na terenie miejscowości Krosno Odrzańskie inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z WITD w Gorzowie Wlkp. zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy przewożący bydło. W toku podjętych czynności, w związku z podejrzeniem nieprawidłowości związanych z przewozem żywych zwierząt, wezwano lekarza weterynarii z Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego w Krośnie Odrzańskim. Wezwany na miejsce lekarz potwierdził nieprawidłowości związane z przewozem i zawrócił transport do miejsca załadunku.


Udział ITD w obchodach Święta Ułana

W dniu 22 kwietnia b.r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. wzięli udział w pikniku rodzinnym, organizowanym w jednostce wojskowej w Wędrzynie z okazji Święta 15 batalionu Ułanów Poznańskich.

Czytaj więcej...

Szkolenie w zakresie transportu zwierząt

W dniu 21 kwietnia 2016 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim uczestniczyli w szkoleniu w zakresie ochrony i dobrostanu zwierząt podczas transportu drogowego.

Czytaj więcej...