Autokar niedopuszczony do przewozu

W czwartek 1 czerwca 2017 r. inspektorzy udali się do miejscowości Mostki (gm. Lubrza) w celu sprawdzenia autokaru, którym dzieci z klas 1-3 Szkoły Podstawowej miały pojechać na wycieczkę do Zielonej Góry z okazji Dnia Dziecka.

Czytaj więcej...

Ziarnko do ziarnka, a zbierze się … - prawie 50 ton

24 maja 2017 r. inspektorzy podczas wykonywania czynności kontrolnych na lubuskim odcinku autostrady A2 przy wykorzystaniu systemu preselekcyjnego ważenia pojazdów wytypowali do kontroli pojazd członowy, który został wskazany przez system, jako potencjalnie przeciążony.

Czytaj więcej...

Kontrola „wyłączonego” przewozu drogowego

Pojazd, którym wykonywano międzynarodowy transport drogowy posiadał zainstalowane niedozwolone urządzenia ingerujące w pracę tachografu oraz systemu oczyszczania spalin.

Czytaj więcej...

Moda na emulację

Poniżej zamieszczamy efekty pracy jednego z inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp., który w przeciągu pięciu miesięcy pracy, przy wykonywaniu rutynowych kontroli ujawnił 43 przypadki zainstalowania w pojazdach zarejestrowanych poza granicami RP tzw. emulatora AdBlue.

Czytaj więcej...

2 emulatory Ad Blue i …

12 i 15 maja 2017 r. ujawniono kolejne przypadki stosowania emulatorów Ad Blue, nietrzeźwego kierowcę oraz liczne naruszenia przepisów socjalnych – wystarczyły dwie kontrole.

Czytaj więcej...

Porozumienie dot. systemu monitorowania drogowego przewozu towarów

We wtorek 9 maja 2017 r. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim zawarto porozumienie pomiędzy Dyrektorem Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze i Lubuskim Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego.

Czytaj więcej...

Przekroczenie nacisku pojedynczej osi (2017-05-05)

W piątek 5 maja 2017 r. inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim wraz z funkcjonariuszem Policji na drodze krajowej nr 92 w okolicach Wilkowa (pow. świebodziński) prowadzili kontrole ważenia pojazdów z wykorzystaniem wagi preselekcyjnej.

Czytaj więcej...

Spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego przy Lubuskim Wojewódzkim Inspektorze Transportu Drogowego (2017-04-26)

W dniu 26.04.2017 r. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. odbyło się kolejne spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego przy Lubuskim Wojewódzkim Inspektorze Transportu Drogowego.

Czytaj więcej...

"Doposażony" DAF

W dniu 19 kwietnia b.r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. w okolicach miejcowości Wilkowo na drodze krajowej nr 92 zatrzymali do kontroli zespół pojazdów (ciągnik i naczepa), którym w imieniu rosyjskiego przewoźnika podwójna załoga białoruskich kierowców wykonywała międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Belgii do Rosji.

Czytaj więcej...

Działania kontrolne "Bezpieczny weekend" (Wielkanoc 2017)

W okresie od 14 do 17 kwietnia inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim włączyli się do ogólnopolskich działań pod kryptonimem „Bezpieczny weekend”, których celem było zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym w okresie Świąt Wielkanocnych.

Czytaj więcej...

Niezabezpieczony ładunek i pojazd w fatalnym stanie technicznym.

W dniu 6 kwietnia 2017 roku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim podczas przejazdu na punkt kontrolny zatrzymali w Jeninie pojazd ciężarowy, którym kierowca przewoził niezabezpieczony ładunek, w związku z czym ukarano go mandatem karnym w wysokości 300 złotych.

Czytaj więcej...

Przewóz z opuszczoną windą załadowczą

W dniu 28 marca 2017 roku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim podczas prowadzenia czynności kontrolnych na drodze krajowej nr 31 w okolicach Kostrzyna nad Odrą zatrzymali do kontroli samochód, którego kierowca pomimo awarii windy załadowczej postanowił kontynuować jazdę.

Czytaj więcej...