Jazda w okresie zakazów, bez dokumentów i bez karty kierowcy

Inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli dwa zespoły pojazdów, które poruszały się w okresie obowiązywania zakazu ruchu dla ciężarówek. Nie skończyło się tylko mandatami za naruszenie przepisów w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach.

Czytaj więcej...

Jechał w czasie zakazów i miał ponad półtora promila

Inspektorzy ITD, podczas kontroli przestrzegania przepisów dotyczących zakazu ruchu pojazdów ciężarowych, ujawnili kierującego pojazdem członowym, który był pijany.

Czytaj więcej...

Jazda na opale (2017-08-28)

Inspektor podczas kontroli pojazdu członowego ujawnił olej opałowy w zbiorniku pojazdu.

Czytaj więcej...

Kontrole w ramach akcji ''Bezpieczny autokar - wakacje 2017''

W niedzielę, 27 sierpnia 2017 r. inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp., w związku ze spodziewanym zwiększonym ruchem na drogach autokarów przewożących osoby powracające z wakacyjnego wypoczynku, przeprowadzili wzmożone kontrole autokarów w ramach akcji „Bezpieczny autokar - wakacje 2017”.

Czytaj więcej...

Kontrole nacisków w powiecie gorzowskim

W czwartek, 24 sierpnia 2017 r. na drogach powiatu gorzowskiego, inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. prowadzili kontrole ukierunkowane na pojazdy nienormatywne poruszające się po drogach publicznych. Inspektorzy wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, m.in. wagi do pomiaru nacisków osi pojazdów oraz przymiary do pomiaru wysokości, długości i szerokości pojazdów, ważyli i mierzyli pojazdy ciężarowe. Pracę inspektorów wykonujących pomiary pojazdów wspomagali inspektorzy na motocyklach, którzy kierowali na miejsce kontroli pojazdy ciężarowe z okolicznych dróg.

Czytaj więcej...

Przewóz drogowy pojazdem na cudzych tablicach rejestracyjnych

W środę, 23 sierpnia 2017 r. inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. zatrzymali do kontroli pojazd członowy posiadający duńskie tranzytowe tablice rejestracyjne. Kierowca posiadający obywatelstwo holenderskie oświadczył, że przeprowadza ciągnik siodłowy z naczepą zakupiony w Danii.

Czytaj więcej...

Ujawnienie niedozwolonej modyfikacji instalacji tachografu

23 sierpnia 2017 r. na drodze krajowej nr 92 w okolicach Wilkowa (pow. świebodziński) inspektorzy z Oddziału Wydziału Inspekcji w Zielonej Górze przeprowadzili kontrolę zespołu pojazdów, w którym zainstalowane było niedozwolone urządzenie wpływające na pracę tachografu.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy transport drogowy bez zezwolenia

Przewoźnik rosyjski wykonywał przejazd tranzytowy przez terytorium Polski bez wymaganego zezwolenia.

Czytaj więcej...

Fatalny stan techniczny

W dniu 17 sierpnia 2017 r., podczas pełnienia obowiązków służbowych na autostradzie A2 w okolicach Tarnawy Rzepińskiej inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim, zatrzymali do kontroli zespół pojazdów składający się z ciągnika samochodowego i specjalistycznej naczepy przystosowanej do przewozu ładunków nienormatywnych.  Szczegółowa kontrola stanu technicznego wykazała,  liczne usterki techniczne które zagrażały bezpieczeństwu m.in:

Czytaj więcej...

Brak certyfikatu ATP

W dniu 12 sierpnia 2017 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. prowadząc kontrole pojazdów ciężarowych na autostradzie A2 poddali kontroli pojazd z naczepą - chłodnią w której przewożono artykuły spożywcze m.in. nabiał, wędliny z Polski do Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej...

Jazda na pękniętej feldze.

W dniu 08 sierpnia 2017 r. podczas pełnienia obowiązków służbowych na autostradzie A2 w okolicach Tarnawy Rzepińskiej

Czytaj więcej...

Trzy następne przypadki stosowania emulatorów AdBlue.

 

W dniach 07 i 08 sierpnia 2017 r. wykryto kolejne trzy przypadki używania nielegalnego urządzenia – emulatora AdBlue przez zagranicznych przewoźników.

Czytaj więcej...