Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

Nieudana próba wypisania zezwolenia

Ukraiński kierowca skontrolowany przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wiedział, że powinien posiadać wypełnione zezwolenie. Dlatego próbował wypisać je podczas okazywania dokumentów do kontroli. Inspektor uniemożliwił mu jednak wypisanie dokumentu, który następnie został unieważniony.

W czwartek (7 października 2021 r.), na ekspresowej „trójce” koło Gorzowa Wielkopolskiego, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ukraińską ciężarówkę. Kierowca przewoził ładunek z Polski do Ukrainy. Podczas pobierania przez inspektora dokumentów do kontroli kierowca próbował wypisać blankiet zezwolenia na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy. Kontrolujący uniemożliwił mu jednak wypisanie dokumentu, który powinien zostać wypełniony przed pierwszym wjazdem do Polski. Dodatkowo kierowca wypisując dokument w pośpiechu wpisał nieprawidłową wartość w rubryce dotyczącej ilości przewożonego towaru. Zezwolenie to zostało przez kontrolującego unieważnione.

Za to naruszenie karę finansową poniesie przedsiębiorca, wobec którego zostanie wszczęte postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 12 tysięcy złotych. Dodatkowo pojazd został usunięty na parking strzeżony, gdzie pozostanie do czasu okazania wymaganego zezwolenia oraz wpłacenia kaucji na poczet przewidywanej kary.wróć