Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

Wzmożone kontrole trzeźwości

Stan trzeźwości około 750 kierowców samochodów ciężarowych, dostawczych oraz autobusów skontrolowali w trakcie poniedziałkowych działań inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Inspektorzy udaremnili dalszą jazdę kierowców autobusu i ciężarówki, którzy wcześniej spożywali alkohol. Obaj zostali przekazani w ręce funkcjonariuszy Policji.

W poniedziałek (12 września 2022 r.) inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzili poranną akcję wzmożonych kontroli trzeźwości kierowców ciężarówek, busów i autobusów. Kontrole były prowadzone na autostradzie A2 w pobliżu Rzepina, ekspresowej „trójce” koło Gorzowa Wielkopolskiego i na drodze krajowej nr 27 w okolicach Zielonej Góry.

Sprawdzono stan trzeźwości około 750 szoferów. Okazało się, że dwóch spośród skontrolowanych kierowców wsiadło za kierownicę po alkoholu. Jednym z nich był kierowca autobusu, którym wykonywany był regularny transport drogowy osób. W chwili zatrzymania autobusu do kontroli znajdowało się w nim około 30 pasażerów. Kierowca autobusu miał w organizmie 0,42 promila alkoholu, natomiast kierowca ciężarówki „wydmuchał” ponad 0,7 promila. Okazało się również, że kierowca ciężarówki ma orzeczony sądownie dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Pijanych kierowców inspektorzy ITD przekazali do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.wróć