Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

Nie używał karty kierowcy - stracił „prawko” na trzy miesiące

Kierowcę przewożącego zwierzęta, który nie używał karty kierowcy zatrzymali do kontroli inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące.

W czwartek (29 września 2022 r.) inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim, na drodze wojewódzkiej nr 158 w Ludzisławicach, zatrzymali do kontroli ciężarówkę przewożącą zwierzęta.

Podczas kontroli okazało się, że kierowca nie włożył do tachografu karty kierowcy. Pomimo to inspektorzy ustalili, że szofer nie przestrzegał przepisów o czasie pracy kierowców. Dzień wcześniej przekroczył on maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez przerwy o 6 godzin i 24 minuty, a dzienny czas prowadzenia pojazdu o 10 godzin i 2 minuty. Dodatkowo skrócił odpoczynek dzienny o prawie 4 godziny. Inspektorzy ustalili również, że przedsiębiorca nie posiada uprawnień do wykonywania transportu drogowego.

Kierowcę ukarano mandatami karnymi i zatrzymano jemu prawo jazdy na 3 miesiące, a wobec przedsiębiorcy zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.wróć