Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

Wzmożone kontrole trzeźwości na lubuskich drogach

Trzeźwość około tysiąca dwustu kierowców skontrolowali w trakcie porannych działań inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wraz z funkcjonariuszami Policji. Trzech szoferów było nietrzeźwych, a dwóch w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.

W poniedziałek (28 sierpnia 2023 r.), na lubuskich odcinkach autostrady A2 i drogi ekspresowej S3, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Policji przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Podczas porannej akcji mundurowi sprawdzili trzeźwość blisko tysiąca dwustu kierowców.

Trzech kierowców było nietrzeźwych, a dwóch było w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.

Najwięcej „wydmuchał” estoński kierowca, który został zatrzymany na autostradzie A2 w pobliżu Rzepina. Prowadził 40-tonową ciężarówkę mając w organizmie prawie 1,3 promila alkoholu. To nie był jego pierwszy taki przypadek. Policja ustaliła, że również kilka lat wcześniej prowadził on pojazd po alkoholu. Kolejni nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani na ekspresowej „trójce” koło Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry. Obaj jechali ciężarówkami. Wydmuchali 0,77 i 0,71 promila. Mundurowi zatrzymali również dwóch kierowców, którzy byli w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Mieli oni 0,4 i 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierowcy, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą po alkoholu, zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.



wróć