Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

Krajowy transport niesprawną ciężarówką

Ciężarówka zatrzymana do kontroli przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego miała niesprawne hamulce i uszkodzoną oponę. Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne ciągnika siodłowego i naczepy oraz zakazali dalszej jazdy do czasu usunięcia usterek. Będą również kary finansowe dla przedsiębiorcy i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie.

We wtorek (5 września 2023 r.), na ekspresowej „trójce” w okolicach Skwierzyny, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę należącą do polskiego przedsiębiorcy.

Podczas kontroli technicznej stwierdzono usterki w ciągniku siodłowym i naczepie. W ciągniku na kołach osi napędowej była zbyt duża różnica sił hamowania. W naczepie natomiast były popękane tarcze hamulcowe na lewym kole pierwszej osi i na prawym kole drugiej osi. Dodatkowo na kołach drugiej i trzeciej osi była zbyt duża różnica sił hamowania. Ponadto na lewym kole pierwszej osi była nadmiernie zużyta opona.

Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne od ciągnika i naczepy oraz wydali zakaz dalszej jazdy do czasu usunięcia usterek. Stwierdzone usterki niebezpieczne będą podstawą wszczęcia postępowań administracyjnych w sprawie nałożenia kary pieniężnej wobec przedsiębiorcy i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie.wróć