Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

Niewypełnione zezwolenia

Zezwolenia na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy, okazane do kontroli przez kierowców dwóch tureckich ciężarówek, zostały zatrzymane i unieważnione przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Pojazdy zostały usunięte na parking strzeżony, a przewoźnikom grożą kary finansowe.

W czwartek (14 marca 2023 r.), na ekspresowej „trójce” koło Międzyrzecza, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali do kontroli dwie tureckie ciężarówki, którymi wykonywany był przewóz ładunku ze Szwecji do Turcji.

Na wykonywanie takich przewozów wymagane jest odpowiednie zezwolenie, które należy wypełnić najpóźniej przed wjazdem na terytorium Polski. Kierowcy okazali do kontroli zezwolenia, które nie były wypełnione. Zezwolenia te zostały zatrzymane i unieważnione, a przewozy uznane za wykonywane bez zezwolenia.

Teraz wobec przewoźników drogowych zostaną wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Za stwierdzone nieprawidłowości grozi im po 12 tysięcy złotych kary. Ciężarówki zostały usunięte na parking strzeżony. Zostaną z niego zwolnione dopiero po wpłaceniu kaucji na poczet kar pieniężnych oraz okazaniu ważnych zezwoleń.wróć