Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Jechał przeładowany, bez opony i ze zbyt ciężką przyczepą

Inspektorzy ITD nie dopuścili do dalszej jazdy pojazdu, który ciągnął zbyt ciężką przyczepę. Dodatkowo pojazd samochodowy był przeładowany, a jedno z sześciu kół przyczepy nie miało opony.

W środę (19 lutego) lubuscy inspektorzy ITD skontrolowali zespół pojazdów, którym kierowca przewoził pojazdy z Belgii do Polski. Kontrolę przeprowadzono na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie (powiat świebodziński).

Uwagę inspektorów zwróciło prawe koło przyczepy, na którym znajdowały się resztki opony. Kierowca wyjaśnił, że opona wystrzeliła w Niemczech. Nie mógł on odkręcić koła więc podjął decyzję, że będzie kontynuował jazdę. Jazda niesprawnym pojazdem trwała aż do chwili zatrzymania do kontroli przez inspektorów ITD. Dodatkowo okazało się, że przyczepa ta była zbyt ciężka dla pojazdu, który ją ciągnął. Podczas kontroli pojazd również zważono. Waga wskazała, że jest on przeładowany o 600 kg.

Kierowcę ukarano mandatami karnymi oraz zakazano mu dalszej jazdy. Ponadto zatrzymano dowód rejestracyjny od przyczepy.wróć