Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

06 kwi 2020

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem

Informacja o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z epidemią Covid-19.

23 mar 2020

Pobierz formularz karty lokalizacyjnej

29 maj 2020

Inspektorzy ITD liczą pasażerów w busach i autobusach przekraczających granicę

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim kontrolują liczbę pasażerów podróżujących busami i autobusami przekraczającymi granicę z Niemcami.

06 maj 2020

Nietrzeźwy kierowca busa na przejściu granicznym w Świecku

W dniu 06 maja br. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej wykonywali czynności służbowe (kontrole sanitarne) na punkcie kontroli granicznej w Świecku, droga krajowa DK2 (1 km – wjazd do Polski).

Podczas prowadzonych czynności służbowych zatrzymano samochód marki Mercedes-Benz Sprinter, którym podróżowały dwie osoby. Kierowca kontrolowanego pojazdu wraz z pasażerem wracali z pracy, z Niemiec do Polski.

17 kwi 2020

Tymczasowe odstępstwa w zakresie czasu pracy kierowców w związku z pandemią koronawirusa

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk informuje, że Polska działając na podstawie art. 14 ust. 1 rozporządzenia (WE) nr 561/2006, po powiadomieniu i uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej, postanowiła wprowadzić tymczasowe odstępstwa od stosowania przepisów art. 6 ust. 1-3, art. 7 oraz art. 8 ust. 8 ww. rozporządzenia w stosunku do kierowców wykonujących krajowe i międzynarodowe przewozy drogowe rzeczy i osób.

10 kwi 2020

Inspektorzy ITD pomagają na przejściach granicznych

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim czynnie uczestniczą w działaniach zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

31 mar 2020

Zasady zwolnienia z obowiązku kwarantanny kierowców zawodowych w transporcie międzynarodowym

Kierowcy wykonujący przewóz drogowy w ramach międzynarodowego transportu drogowego lub międzynarodowego transportu kombinowanego w rozumieniu przepisów ustawy o transporcie drogowym, po przekroczeniu granicy państwowej, są zwolnieni z odbycia obowiązkowej kwarantanny, o której mowa w przepisie § 2 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

18 mar 2020

Odstępstwa w zakresie czasu pracy kierowców w związku z pandemią koronawirusa

Polska działając na podstawie art. 14 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 561/2006 w sprawie harmonizacji niektórych przepisów socjalnych odnoszących się do transportu drogowego wprowadza tymczasowe odstępstwa od stosowania przepisów art. 6-7 ww. rozporządzenia w stosunku do kierowców wykonujących międzynarodowy transport drogowy osób i rzeczy. Te wyjątkowe środki są uzasadnione pandemią zakażeń koronawirusa SARS-CoV-2 (COVID-19).

18 mar 2020

Kierowca skazany za używanie magnesu

3 miesiące pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres jednego roku, to kara jaką wymierzy sąd kierowcy, który ingerował w prawidłowość pracy drogomierza przy wykorzystaniu magnesu.

17 mar 2020

Działania kontrolne na przejściu granicznym w Świecku i Olszynie

W związku z zagrożeniem epidemicznym i rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 oraz tymczasowym przywróceniem kontroli granicznej inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. prowadzą działania, które maja na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się koronowirusa w Polsce.

Inspektorzy poprzez działania w zakresie nadzoru i kierowania ruchem wspierają Straż Graniczną oraz inne służby w punktach kontroli na granicy z Niemcami w Świecku i Olszynie.

11 mar 2020

Nietrzeźwy kierowca ciężarówki

0,65 promila alkoholu w organizmie miał kierowca ukraińskiej ciężarówki. Mężczyznę wraz z pojazdem przekazano do dyspozycji policji.

06 mar 2020

Ingerencja w czujnik temperatury

Kierowca ciężarówki zamiast naprawić uszkodzony układ oczyszczania spalin wolał go wyłączyć. Inspektor ITD ukarał kierowcę mandatem karnym i zatrzymał dowód rejestracyjny pojazdu.

04 mar 2020

Pomoc drogowa i nalepka legalizacyjna z herbem Warszawy

W poniedziałek (2 marca) inspektor z WITD w Gorzowie Wlkp. zatrzymał do kontroli ciężarówkę, którą przewożono ładunek z Polski do Niemiec. Kontrolę przeprowadzono na drodze krajowej nr 24 w okolicach Wierzbna (powiat międzyrzecki). Podczas kontroli okazało się, że ciągnik samochodowy zarejestrowany jest jako pojazd specjalny pomocy drogowej.

25 lut 2020

Pęknięta rama przyczepy

Pękniętą po obu stronach ramę miała przyczepa ciągnięta przez pojazd zatrzymany do kontroli przez lubuskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

20 lut 2020

Przeładowany pojazd dostawczy

Pojazd dostawczy wraz z ładunkiem ważył o 1400 kg za dużo. Nacisk jednej z osi pojazdu wyniósł 2700 kg. Kierowcę ukarano mandatami karnymi, a pojazd został usunięty na parking strzeżony. 

20 lut 2020

Autobus bez przeglądu technicznego

Kierowca przywiózł dzieci na basen autobusem bez ważnego przeglądu technicznego.

19 lut 2020

Jechał przeładowany, bez opony i ze zbyt ciężką przyczepą

Inspektorzy ITD nie dopuścili do dalszej jazdy pojazdu, który ciągnął zbyt ciężką przyczepę. Dodatkowo pojazd samochodowy był przeładowany, a jedno z sześciu kół przyczepy nie miało opony.

18 lut 2020

Wspólne kontrole ITD z niemiecką policją

Inspektorzy ITD kontrolowali pojazdy wspólnie z policjantami zza zachodniej granicy. Pojazdy były ważone i mierzone. Nie wszystkie były normatywne.

14 lut 2020

Podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy służbami

13 lutego 2020 r. podpisano Wspólną deklarację współpracy między Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. a Prezydium Policji kraju związkowego Brandenburgia.

12 lut 2020

Jazda na magnesie

W poniedziałek (10 lutego) inspektorzy zatrzymali do kontroli ciężarówkę, którą polski przewoźnik przewoził kontener morski. Kontrolę przeprowadzono w Dobiegniewie na drodze krajowej nr 22.

29 sty 2020

Działania kontrolne na lubuskich drogach – 3 przypadki manipulacji i 2 przeładowane busy

Podczas prowadzonych kontroli drogowych w dniach 27-28 stycznia br. lubuscy inspektorzy transportu drogowego ujawnili dwa przypadki zmiany oprogramowania tachografu w pojazdach należących do tego samego przedsiębiorcy oraz  jeden przypadek przerobienia czujnika ruchu.

24 sty 2020

Bezpieczne ferie 2020

O gotowości wszystkich służb i inspekcji w czasie ferii zimowych zapewnił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. Inspektorzy ITD sprawdzą stan techniczny autokarów oraz stan kierowców.

21 sty 2020

Kierowca poszukiwany listem gończym trafił do aresztu

Lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę poszukiwanego listem gończym. Po kontroli trafił on prosto do aresztu.

17 sty 2020

Kierowca używał magnesu i kasownika

Kierowca ciężarówki fałszował zapisy tachografu za pomocą magnesu ingerując jednocześnie w drogomierz pojazdu. Został zatrzymany na gorącym uczynku przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Do kasowania ewentualnych błędów w komputerze pojazdu, powstałych w wyniku używania magnesu, używał specjalnego urządzenia.

13 sty 2020

Jechał bez karty kierowcy jednocześnie używając magnesu

Kierowca, w celu fałszowania zapisów tachografu, jechał bez włożonej do tachografu karty kierowcy z przyłożonym do impulsatora magnesem. Używając magnesu popełnił również przestępstwo.

17 gru 2019

Pijany pompował oponę na autostradzie

Pijany mężczyzna, który miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie, pompował oponę na pasie ruchu na autostradzie. Inspektorzy ITD przekazali go policji.

11 gru 2019

Autobusy niedopuszczone do przewozu

Dwa autobusy, którymi dzieci miały pojechać do teatru, nie zostały dopuszczone do przewozu. Jeden z nich nie miał aktualnych badań technicznych, a drugi miał nieszczelny układ pneumatyczny. Dodatkowo kierowca jednego z autobusów był w stanie po spożyciu alkoholu.

11 gru 2019

14 grudnia (sobota) dniem pracującym w WITD

Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem Nr 21 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z 22 listopada 2019 r w sprawie ustalenia dnia 27 grudnia 2019 r. dniem wolnym od pracy dla pracowników urzędów administracji rządowej, dzień 27 grudnia 2019 r. ustala się dniem wolnym od pracy, a dzień 14 grudnia 2019 r, wyznacza się dniem pracy.

03 gru 2019

Wzmożone kontrole zagranicznych ciężarówek

Ponad 170 zagranicznych ciężarówek skontrolowali jednego dnia inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Ujawniono trzy nieprawidłowości w zakresie wykorzystywania wymaganych zezwoleń. Pojazdy skierowano na wyznaczony parking strzeżony. Zagranicznym przewoźnikom grożą wysokie kary pieniężne.

28 lis 2019

Rano wypił 4 piwa

Ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki przewożący ładunek z Litwy do Niemiec. Kierowca został przekazany funkcjonariuszom Policji.