Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

Pierwszy elektryczny pojazd we flocie lubuskiej ITD

Pierwszy elektryczny pojazd we flocie lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Zakup pojazdu w 80% został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Od teraz lubuscy inspektorzy będą w codziennej pracy wykorzystywać w pełni elektryczny, ekonomiczny i przyjazny dla środowiska pojazd.

W lipcu 2021 roku Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim zawarł umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, której celem było dofinansowanie zakupu nieoznakowanego uprzywilejowanego samochodu osobowego o napędzie elektrycznym.

Zakup pojazdu elektrycznego jest kolejnym krokiem do poprawy efektywności energetycznej Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim. Ten ekologiczny pojazd zastąpił nadmiernie zużyty samochód zasilany olejem napędowym.

Nowy pojazd elektryczny będzie wykorzystywany przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas kontroli drogowych m.in. w zakresie stanu technicznego pojazdów, zadymienia spalin i rodzaju paliwa używanego do napędzania pojazdów. Inspektorzy będą również wykorzystywać pojazd podczas kontroli w siedzibie przedsiębiorstw wykonujących przewozy drogowe oraz do innych statutowych zadań.wróć