Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

Naczepa z niesprawnymi hamulcami

Naczepę z niesprawnymi hamulcami wycofali z ruchu inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Teraz kary finansowej mogą spodziewać się przedsiębiorca i osoba zarządzająca transportem w przedsiębiorstwie.

W środę (29 września 2021 r.) na ekspresowej „trójce” koło Gorzowa Wielkopolskiego inspektorzy z lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę, którą przewożony był ładunek z Gliwic do Szczecina.

Już podczas zatrzymywania pojazdu do kontroli słychać było stuki dochodzące spod naczepy. Okazało się, że naczepa ma niesprawny układ hamulcowy. Dwie tarcze hamulcowe, na drugiej i trzeciej osi pojazdu, były zardzewiałe i oderwane od korpusu kołnierza mocującego je do piasty koła. Takie usterki powodują bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego w stopniu uniemożliwiającym używanie pojazdu.

Inspektor zatrzymał dowód rejestracyjny pojazdu i zakazał jego używania. Ponadto wobec przedsiębiorcy i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie zostaną wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.wróć