Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

Niesprawne ciężarówki przewożące odpady

6 pojazdów przewożących odpady po gorzowskich drogach skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. W czterech pojazdach stwierdzili usterki techniczne.

We wtorek (5 października 2021 r.) lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole pojazdów przewożących odpady po gorzowskich drogach. Inspektorzy skontrolowali 6 ciężarówek. Cztery pojazdy były niesprawne. Inspektorzy mieli przede wszystkim zastrzeżenia do opon i oświetlenia zewnętrznego pojazdów. Niesprawne były kierunkowskazy, światła pozycyjne i mijania oraz światła stop. W jednym z pojazdów nie było prawej lampy kierunkowskazu i światła pozycyjnego oraz lampy światła przeciwmgłowego z tyłu pojazdu. Dowody rejestracyjne niesprawnych pojazdów zostały zatrzymane. W przypadku podejrzenia przekroczenia dozwolonej ładowności inspektorzy kierowali pojazdy na wagi. Tym razem wszystkie zważone pojazdy były normatywne.

Jeden z kontrolowanych kierowców nie okazał do kontroli dokumentów potwierdzających posiadanie kwalifikacji zawodowych oraz badań lekarskich i psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy. Kierowca ten nie posiadał również wypisu z zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Teraz wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.wróć