Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

Znacznie przekroczona dopuszczalna ładowność

Pojazdem o dopuszczalnej ładowności 470 kg przewożono 4875 kg ładunku. Przeładowany pojazd skontrolowali inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego. Kierowcę ukarano mandatem karnym i zakazano mu dalszej jazdy przeładowanym pojazdem.

W poniedziałek (12 września 2022 r.) na drodze powiatowej w Wojcieszycach koło Gorzowa Wielkopolskiego inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli samochód dostawczy, którego dopuszczalna masa całkowita wynosi 3,5 tony. Pojazdem tym przewożono pellet drzewny w workach 15-kilogramowych. W ładowni było 325 takich worków ułożonych na 5 paletach. W sumie było 4875 kg pelletu, tj. ponad 10-krotnie więcej niż dopuszczalna ładowność pojazdu, która wynosi zaledwie 470 kg.

Za tak rażące przeładowanie pojazdu kierowcę ukarano mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych. Ponadto zakazano mu dalszej jazdy do czasu rozładunku nadmiaru przewożonego ładunku, który został przeładowany na dużą ciężarówkę o znacznie większych możliwościach transportowych.wróć