Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

Rejestrował czas pracy na cudzej karcie kierowcy

Kierowcę, który chciał ukryć naruszenie przepisów dotyczących czasu pracy kierowców rejestrując swój czas pracy na cudzej karcie kierowcy, zatrzymali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące i otrzymał mandat karny.

W piątek (16 września 2022 r.) na drodze wojewódzkiej nr 158 w Ludzisławicach (powiat gorzowski) inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali do kontroli polską ciężarówkę.

Podczas kontroli okazało się, że kierowca rejestruje swój czas pracy na karcie kierowcy należącej do jego szefa. Ustalono, że kierowca po wykorzystaniu swojego dopuszczalnego czasu pracy wyjął swoją kartę kierowcy z tachografu i włożył w jej miejsce kartę kierowcy należącą do jego szefa. Z zapisów tachografu wynikało, że kierowca przekroczył dzienny czas prowadzenia pojazdu o ponad 2 godziny, a odpoczynek dzienny skrócił o ponad 5 godzin.

Kierowcę ukarano mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych oraz zatrzymano na trzy miesiące jego prawo jazdy. Zatrzymano również kartę kierowcy, którą nielegalnie posługiwał się kierowca. Ponadto zakazano jemu dalszej jazdy do czasu odebrania wymaganego odpoczynku dziennego. Dodatkowo zostało wszczęte postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej wobec jego szefa.wróć