Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

Cysterna bez wymaganej decyzji na jej eksploatację

Cysternę, w której przewożono prawie 25 ton ładunku, nie posiadającą wymaganej decyzji zezwalającej na jej eksploatację wydanej przez TDT, skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Sprawę przekazano Policji.

W czwartek (29 września 2022 r.), na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie koło Świebodzina, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Zielonej Góry zatrzymali do kontroli polską ciężarówkę, którą przewożono prawie 25 ton oleju słonecznikowego. Przewóz ten wykonywany był ciągnikiem samochodowym wraz z naczepą ciężarową, na której zamontowana była cysterna.

Podczas kontroli okazało się, że cysterna ta nie posiada wymaganej decyzji zezwalającej na jej eksploatację wydanej przez organ właściwej jednostki dozoru technicznego.

W związku z tym, że osoba, która dopuszcza do eksploatacji urządzenie techniczne bez otrzymania decyzji organu właściwej jednostki dozoru technicznego o dopuszczeniu urządzenia do eksploatacji lub obrotu podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności (art. 63 ust. 1 ustawy o dozorze technicznym) zawiadomiono o tym Policję, której przekazano sprawę w celu przeprowadzenia dalszych czynności.wróć