Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

Kontrole ciężarówek w okresie Wszystkich Świętych

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego tymczasowo wyłączyli z ruchu pięć ciężarówek, które nie powinny poruszać się po drogach w okresie Wszystkich Świętych. Kierowców ukarano mandatami karnymi. Kary finansowe czekają również przedsiębiorców i osoby zarządzające transportem w przedsiębiorstwie.

31 października i 1 listopada inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali kierowców ciężarówek w zakresie przestrzegania zakazu ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Kontrole prowadzone były na autostradzie A2 koło Rzepina i na ekspresowej „trójce” koło Gorzowa Wielkopolskiego. Zakaz ruchu obowiązywał w poniedziałek w godzinach od 18:00 do 22:00 i we wtorek od 8:00 do 22:00. Z zakazów tych zwolnione były określone grupy pojazdów, np. ciężarówki przewożące artykuły szybko psujące się, lekarstwa i środki medyczne, paliwa oraz zwierzęta. Inspektorzy skontrolowali kilkanaście ciężarówek. Pięć z nich nie powinno w tym czasie poruszać się po drogach. Pojazdami tymi przewożono m.in. tekstylia, piwo i sprzęt AGD.

Kierowców, którzy naruszyli przepisy w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach ukarano mandatami karnymi w wysokości od 200 do 500 złotych, a wobec przedsiębiorców i osób zarządzających transportem drogowym w przedsiębiorstwie wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.wróć