Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

Nieudana próba ponownego wykorzystania zezwolenia

Kierowca usuniętej przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego tureckiej ciężarówki, w celu zwolnienia pojazdu z parkingu, okazał blankiet zezwolenia, które już wcześniej było wykorzystane.

10 i 15 listopada 2022 r. inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli dwie ciężarówki należące do tureckiego przedsiębiorcy. Kierowcy przewozili ładunek z Turcji do Szwecji. Podczas kontroli przeprowadzonych na ekspresowej „trójce” koło Gorzowa Wielkopolskiego nie okazali zezwoleń na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy. 

W obu przypadkach wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej na przedsiębiorcę. Dodatkowo pojazdy zostały usunięte na parking strzeżony skąd będą mogły wyjechać po wpłaceniu kaucji na poczet przyszłej kary pieniężnej oraz po okazaniu wymaganych zezwoleń.

Kierowca pojazdu skontrolowanego 10 listopada zgłosił się do Inspektoratu w Gorzowie Wielkopolskim w celu uzyskania zezwolenia na odbiór pojazdu z parkingu. Okazał on blankiet zezwolenia, który wzbudził podejrzenia inspektora. Zezwolenie zostało sprawdzone w świetle UV. Okazało się, że było ono już wcześniej wypełnione, a następnie wymazane w celu jego ponownego użycia. Zezwolenie to zostało zatrzymane, a kierowca będzie musiał okazać kolejne zezwolenie aby móc kontynuować wstrzymany przewóz.wróć