Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

Naczepa z usterką niebezpieczną

Pęknięta rama naczepy wyeliminowała z dalszej jazdy ciężarówkę, którą przewożono odpady. Kontrola inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Będą również kary finansowe.

W środę (16 listopada 2022 r.) na ekspresowej „trójce” koło Gorzowa Wielkopolskiego inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą, w której przewożono odpady z Piotrkowa Trybunalskiego do Myśliborza.

W trakcie kontroli technicznej inspektorzy stwierdzili, że rama naczepy jest popękana w kilkunastu miejscach. Najpoważniejsze pęknięcie znajdowało się pomiędzy pierwszą i drugą osią naczepy z prawej strony pojazdu. To poważne uszkodzenie, które eliminuje pojazd z dalszego użytkowania. 

W związku ze stwierdzoną usterką inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a wobec przedsiębiorcy i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie wszczęli postępowania administracyjne zagrożone karą pieniężną.wróć