Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

Odpady wyciekały na drogę

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali ciężarówkę, z której wyciekała cuchnąca substancja na drogę. Były to odpady. O ciężarówce zanieczyszczającej drogę poinformował inspektorów kierowca osobówki.

W piątek (7 lipca 2023 r.), na ekspresowej „trójce” w pobliżu Skwierzyny, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali do kontroli polską ciężarówkę, którą przewożone były odpady. Chwilę wcześniej inspektorzy zostali poinformowani przez kierowcę osobówki o ciężarówce, z której wycieka jakaś cuchnąca substancja. Po chwili podejrzana ciężarówka została zatrzymana do kontroli. Kierowca przewoził niemal 24,5 tony osadów z oczyszczalni ścieków oraz odpadów poubojowych.

Okazało się, że przez niewielki otwór w tylnej burcie naczepy, wydostaje się płynny ładunek na zewnątrz pojazdu. Ładunek ten nie tylko zanieczyszczał drogę, ale również wydzielał nieprzyjemny zapach. W celu zatrzymania wycieku kierowca zaślepił otwór śrubą.

Kierowca został ukarany mandatem karnym za zanieczyszczanie drogi. Kary finansowej może spodziewać się również jego szef, wobec którego zostanie wszczęte postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Grozi mu 10 tysięcy złotych kary. Dodatkowo powiadomiono Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w celu usunięcia ewentualnego zagrożenia. wróć