Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

Pięciu nietrzeźwych kierowców, w tym jeden recydywista

Trzeźwość 615 kierowców skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Zatrzymano pięciu nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał prawie 1,1 promila. Jeden z nich już wcześniej stracił uprawnienia do kierowania pojazdami za jazdę po alkoholu. Wszyscy zostali przekazani do dyspozycji Policji.

W poniedziałek (17 lipca 2023 r.), na lubuskich odcinkach autostrady A2 i drogi ekspresowej S3 oraz na drodze krajowej nr 32 w okolicach Zielonej Góry, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Sprawdzono trzeźwości 615 kierowców autobusów, ciężarówek i samochodów dostawczych.

Inspektorzy zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców. Rekordzista „wydmuchał” prawie 1,1 promila. Został on zatrzymany na autostradzie A2 w pobliżu Rzepina. Mężczyzna kierował 40-tonową ciężarówką. Jechał z Polski do Niemiec. Trzej kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez inspektorów jechali ekspresową „trójką” 40-tonowymi ciężarówkami. Zostali zatrzymani koło Gorzowa Wielkopolskiego. Oni „wydmuchali” 0,92, 0,75 i 0,69 promila. Najmniej alkoholu w organizmie miał kierowca busa z przyczepą, który został zatrzymany na drodze krajowej nr 32 koło Zielonej Góry. Badanie trzeźwości wykazało u niego 0,63 promila. To nie był jego jedyny problem. Podczas kontroli inspektorzy ustalili, że w 2021 r. zostały jemu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami za jazdę pod wpływem alkoholu.

Wszystkich nietrzeźwych kierowców przekazano do dyspozycji Policji.wróć