Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

Wzmożone kontrole ciężarówek przewożących towary niebezpieczne (ADR)

20 pojazdów przewożących towary niebezpieczne (ADR) skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Do trzech transportów kontrolujący mieli zastrzeżenia. Kierowcy nie mieli wymaganej dokumentacji lub wymaganych gaśnic.

W środę (19 lipca 2023 r.), na ekspresowej „trójce” w pobliżu Skwierzyny, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole ciężarówek przewożących towary niebezpieczne. Kontrolujący sprawdzili 20 jednostek transportowych, które przewoziły niebezpieczny ładunek. Inspektorzy stwierdzili nieprawidłowości w trzech pojazdach. Kierowca jednej z nich, w której przewożone było paliwo w cysternie, nie miał w pojeździe świadectwa dopuszczenia pojazdu do przewozu towarów niebezpiecznych. Kierowca innej ciężarówki nie posiadał w pojeździe instrukcji pisemnych ADR oraz wymaganych gaśnic. W kolejnej ciężarówce również nie było wymaganych gaśnic.

Inspektorzy wstrzymali transporty do momentu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości. Za wykryte naruszenia zostaną wszczęte postępowanie administracyjne wobec przewoźników. Grożą im kary pieniężne. wróć