Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

Kontrole trzeźwości na lubuskich drogach

Podczas jednej dwugodzinnej akcji, przeprowadzonej na lubuskich drogach przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego i funkcjonariuszy Policji, zostało zatrzymanych osiemnastu pijanych kierowców.

W poniedziałek (11 września 2023 r.), na lubuskich drogach, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego, wspólnie z funkcjonariuszami Policji i inspektorami Delegatury Północno-Zachodniej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Kontrole przeprowadzono na autostradzie A2 w pobliżu Rzepina, na drodze ekspresowej S3 koło Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry oraz na gorzowskich drogach.

Podczas porannej dwugodzinnej akcji mundurowi sprawdzili trzeźwość 2854 kierowców ciężarówek, autobusów i osobówek. Osiemnastu z nich wcześniej spożywało alkohol. Trzynastu zostało zatrzymanych koło Gorzowa Wielkopolskiego, czterech koło Rzepina i jeden koło Zielonej Góry. Jedenastu było w stanie nietrzeźwości, a siedmiu w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Najwięcej „wydmuchał” kierowca ciężarówki zatrzymany na ekspresowej „trójce” koło Gorzowa Wielkopolskiego. Miał on w organizmie prawie promil alkoholu. Dodatkowo trzech spośród pijanych kierowców miało wcześniej zatrzymane prawo jazdy. Jeden za zbyt dużo punktów karnych, a dwóch za jazdę po alkoholu. Jeden z nich, kierowca osobówki, za jazdę po alkoholu był zatrzymany zaledwie dwa dni wcześniej.

Wszystkimi pijanymi kierowcami zajęli się funkcjonariusze Policji.wróć